Siostra Sebastiana Kordy mistrzynią olimpijską w golfie

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: Stan Badz/PGA TOUR/IGF

Nelly Korda, siostra Sebastiana Kordy i córka Petra Kordy, została mistrzynią olimpijską w golfie. Amerykanka okazała się najlepsza na przestrzeni czterech dni rywalizacji na polu golfowym Kasumigaseki u podnóża góry Fudżi.

Większość fanów tenisa kojarzy już więcej niż jedną osobę o nazwisku Korda. Nazwisko to nie kojarzy się już tylko z czeskim mistrzem Australian Open 1996 Petrem Kordą, ale i z jego utalentowanym synem Sebastianem, reprezentującym Stany Zjednoczone. Mający 21 lat zawodnik w ostatnich kilkunastu miesiącach coraz śmielej radzi sobie w tourze.

Nie każdy kto śledzi rozgrywki tenisowe zdaje sobie jednak sprawę z tego, że jego dwa lata starsza siostra Nelly jest liderką światowego rankingu golfistek. Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie tytuł wielkoszlemowy zdobyty na Women’s PGA Championship w tym roku. Teraz może się też pochwalić tytułem mistrzyni olimpijskiej.

Podczas trwającej od środy rywalizacji na igrzyskach w Tokio 60 golfistek czterokrotnie pokonywało składające się z osiemnastu dołków pole. Mimo przeciętnego początku Korda drugiego dnia zmagań wyszła na prowadzenie i nie oddała go już do końca. Z wynikiem 17 uderzeń poniżej par o jedno uderzenie wyprzedziła Japonkę Monę Inomi i Nowozelandkę Lydię Ko (wicemistrzynię z 2016 roku z Rio de Janeiro). Te dwie, po bezpośredniej dogrywce, sięgnęły odpowiednio po srebrny i brązowy medal.

W Tokio rywalizowała też najstarsza z tego sportowego rodzeństwa Jessica. Nie poszło jej jednak aż tak dobrze. Z wynikiem -9 zajęła 14. miejsce. Przypomnijmy, że Sebastian Korda w tenisowym turnieju olimpijskim nie wystąpił. Nie wypełnił limitu minimalnej wymaganej liczby występów w Pucharze Davisa, jaka była potrzebna, by móc otrzymać kwalifikację. Nie został też zwolniony z tego, tak jak chociażby Rosjanin Asłan Karacew. Możliwe, że wcale się o to nie ubiegał.