Slovak Junior Open: Gajewski awansował do ćwierćfinału

/ Jarosław Skoczylas, źródło: itftennis.com, foto: ITF Tennis

Znakomicie spisuje się 17-letni Kamil Gajewski w turnieju juniorskim Slovak Junior Open (kategoria G2), który rozgrywany jest w tym tygodniu w Bratysławie. Młody Polak wyeliminował już trzech wyżej notowanych rywali i awansował w dniu dzisiejszym do ćwierćfinału turnieju.

Dla polskiego tenisisty, który aktualnie zajmuje 282 miejsce w rankingu juniorskim ITF, turniej na Słowacji jest pierwszym w tym sezonie. Gajewski w pierwszej rundzie wyeliminował w dwóch setach Fina Joela Popova oddając mu zaledwie dwa gemy. Jeszcze większą niespodziankę Polak sprawił w drugiej rundzie, albowiem pokonał w dwóch setach 16-letniego Czecha Pavela Stauberta (86 ITF), rozstawionego z "trójką".

W dzisiejszej walce o ćwierćfinał polski junior okazał się zdecydowanie lepszy od rówieśnika z Wielkiej Brytanii, Billy’ego Harrisa, rozstawionego z "trzynastką". W obu setach Polak oddał przeciwnikowi po trzy gemy. W jutrzejszym ćwierćfinale przeciwnikiem Gajewskiego będzie Ukrainiec Wadim Ursu, który wyeliminował w trzeciej rundzie – po wyrównanym spotkaniu – innego polskiego juniora, Jana Zielińskiego.

 


Wyniki

Trzecia runda singla:
Kamil Gajewski (Polska) – Billy Harris (Wielka Brytania) 6:3, 6:3
Wadim Ursu (Ukraina, Q) – Jan Zieliński (Polska) 6:3, 7:6(5)