Bella Cup

Slovak Junior Open: porażka Kamila Gajewskiego w Bratysławie

/ Jarosław Skoczylas, źródło: własne, itftennis.com, foto: ITF Tennis

Na ćwierćfinale zakończył swój występ Kamil Gajewski w turnieju Slovak Junior Open (kategoria G2), który rozgrywany jest w tym tygodniu na twardych kortach w stolicy Słowacji, Bratysławie.

Polski tenisista, który w poprzednich spotkaniach pokonał trzech wyżej sklasyfikowanych zawodników, zmierzył się dzisiaj z kwalifikantem Wadimem Ursu. Spotkanie rozpoczęło się dla Gajewskiego (282 ITF) bardzo źle, albowiem w pierwszym secie pojedynku zdołał wygrać zaledwie jednego gema.

Zdecydowanie więcej emocji było w drugiej partii spotkania, w której młody Polak podjął walkę i ostatecznie wygrał seta w tie break’u. Równie wyrównana i dramatyczna okazała się decydująca partia meczu, która również zakończyła się tie break’iem. Tym razem lepszy okazał się jednak Ukrainiec, który tym samym awansował do półfinału. 

Zaledwie 16-letni Wadim Ursu w trzeciej rundzie Slovak Junior Open wyeliminował innego polskiego juniora, Jana Zielińskiego. Za awans do ćwierćfinału turnieju w Bratysławie reprezentujący na co dzień barwy SKT Sopot  Kamil Gajewski otrzyma 30 punktów do rankingu juniorskiego ITF.

Od poniedziałku 17-latek zagra w turnieju juniorskim rangi ITF Magnolia Cup (kategoria G4), który w dniach od 15 do 20 stycznia bieżącego roku rozgrywany będzie w Szczecinie. Najprawdopodobniej Gajewski będzie rozstawiony w turnieju głównym z „jedynką”.
 


Wyniki

Ćwierćfinał singla:
Wadim Ursu (Ukraina, Q) – Kamil Gajewski (Polska) 6:1, 6:7, 7:6