Sofia. Adrian Mannarino zatrzyma Jacka Drapera?

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Bez straty seta do sobotniego finału turnieju ATP 250 w Sofii awansowali Adrian Mannarino i Jack Draper. Brytyjczyk w tym tygodniu w Bułgarii w ogóle jeszcze nie przegrał seta.

Tenisista z Wysp Brytyjskich kontynuuje swój doskonały występ podczas turnieju w stolicy Bułgarii. W piątkowym półfinale bez straty uporał się z Janem-Leonardem Struffem. Był to czwarty w tym tygodniu mecz zakończony przez 21-letniego tenisistę w dwóch odsłonach. Jest to pierwszy w karierze finał imprezy głównego cyklu tenisisty z Sutton. Uzyskując taki wynik Draper został najmłodszym zawodnikiem z Wysp Brytyjskich w meczu o finał imprezy głównego cyklu od 2009 roku. Wówczas w finale turnieju Miami wystąpił Andy Murray.

Rywalem Brytyjczyka w sobotnim finale będzie Adrian Mannarino. 35-letni tenisista z Francji w meczu półfinałowym pokonał Pawła Kotowa. Dla Francuza piątkowe zwycięstwo to 42. wygrany mecz w tym sezonie co jest jego rekordowym osiągnięciem w karierze. W piętnastym finale w karierze reprezentant Trójkolorowych postara się o trzeci tytuł mistrzowski w tym roku i piąty w ogóle. W kończącym się sezonie rozstawiony z numerem drugim w Sofii zawodnik nie miał sobie równych podczas imprez w Astanie oraz w Newport.

 


Wyniki

Półfinały:

Adrian Mannarino (Francja, 2) – Paweł Kotow 6:2, 7:6(2)

Jack Draper (Wielka Brytania) – Jan-Lennard Struff (Niemcy, 3) 6:3, 6:4