Sofia. Majchrzak gorszy od Martineza

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Kamil Majchrzak nie awansował do głównej drabinki turnieju rangi ATP 250 w Sofii. W ostatniej rundzie kwalifikacji Polak przegrał z Pedro Martinezem 6:4, 7:6(4).

Spotkanie z Hiszpanem nie zapowiadało się na proste. Martinez to solidny tenisista, który zajmuje aktualnie 59. miejsce w światowym rankingu. W eliminacjach do turnieju w Sofii został rozstawiony z najwyższym numerem. Niestety od początku meczu było widać, że Polaka czeka bardzo trudne zadanie. 25-latek z Piotrkowa Trybunalskiego wszedł źle w mecz i przegrywał aż 0:4. Wprawdzie nastąpił później lepszy moment w wykonaniu naszego zawodnika, ale pierwszego seta i tak nie udało się uratować.

Druga partia zaczęła się zupełnie inaczej i to Majchrzak jako pierwszy przełamał rywala. Niestety od razu w kolejnym gemie Hiszpan odrobił straty. Losy seta rozstrzygnęła rozgrywka tiebreakowa, w której Polak ambitnie walczył, ale po nieudanym początku musiał uznać wyższość Hiszpana, który wygrał cały mecz 6:4, 7:6(4) i awansował do głównej drabinki turnieju rangi ATP 250 w Sofii. Jego przeciwnikiem będzie Serb Laszlo Dżere.

Przebieg pojedynku Martineza z Majchrzakiem pokazał, że Polak nie był wcale bez szans, jednak Hiszpan był tego dnia bardziej regularnym zawodnikiem. Polakowi udało się dwukrotnie przełamać rywala, jednak trzy razy sam stracił własne podanie. Obaj tenisiści mieli w całym spotkaniu pięć takich szans. Na uwagę zasługuje także wysoki procent wygranych piłek przy pierwszym serwisie przez 24-latka mieszkającego w Valencii.


Wyniki

Druga runda kwalifikacji:

Pedro Martinez (Hiszpania, 1) – Kamil Majchrzak (Polska, 6) 6:4, 7:6(4)