Sofia. Majchrzak jednak zagra w turnieju głównym

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak wystąpi w tym tygodniu w głównej drabince imprezy rangi ATP 250 w Sofii. Polak odpadł w drugiej rundzie eliminacji, lecz dostał się do turnieju jako szczęśliwy przegrany.

W pierwszej rundzie turnieju kwalifikacyjnego w Bułgarii Kamil Majchrzak pokonał w trzech setach Maxime’a Cressy’ego. W drugiej rundzie zmierzył się z najwyżej rozstawionym zawodnikiem, Pedro Martinezem. Hiszpan wygrał ten pojedynek 6:4, 7:6(4). Ostatecznie jednak dla obu tenisistów znalazło się miejsce w turnieju głównym.

Kamil Majchrzak skorzystał z wycofania Alexandra Bublika. Kazach nie zagra w Bułgarii z powodu kontuzji prawego ramienia. Był on rozstawiony z numerem „4”, co oznaczało wolny los w pierwszej rundzie. Polak nie tylko więc weźmie udział w imprezie, lecz także rozpocznie zmagania od 1/8 finału. Jego rywalem w walce o ćwierćfinał będzie Dimitar Kuzmanow. Bułgar występuje w Sofii dzięki dzikiej karcie. W pierwszym meczu pokonał w trzech setach Lorenzo Musettiego.

Z numerem „1” w Sofii występuje Jannik Sinner, a drugim najwyżej rozstawionym tenisistą jest Gael Monfils. W imprezie grają również między innymi Benoit Paire, John Millman iAlex de Minaur.