Sofia. Majchrzak w ćwierćfinale!

/ Andrzej Gliniak , źródło: własne, foto: Andrzej Gliniak

Cicho, pusto i smutno. W tym roku w Armeec Arena- największej hali widowisko-sportowej w Bułgarii echo odbija się od pustych trybun. Ze względu na obostrzenia covidowe imprezy masowe odbywają się bez udziału kibiców. Szkoda, bo atmosfera na turnieju Sofia Open zawsze była gorąca.

Dziś w meczu wieczoru na kort wyszedł Kamil Majchrzak. Jego rywalem był faworyt gospodarzy – Dimitar Kuzmanow. Dzień wcześniej Bułgar rozegrał jeden z najlepszych meczów w karierze i niespodziewanie pokonał Lorenzo Musettiego. Mecz był prawdziwym maratonem i trwał ponad trzy godziny. Kosztował Kuzmanowa sporo sił, dlatego na początku pojedynku z Majchrzakiem Bułgar próbował jak najszybciej kończyć wymiany. Taktyka udawała się przez pierwsze gemy. Bułgar szybko objął prowadzenie 3:0. Przy stanie 3:1 dla Kuzmanowa Polak miał aż siedem okazji na przełamanie. Nie wykorzystał żadnej. W kolejnym gemie z kolei Bułgar miał dwie „małe piłki setowe” ale nasz reprezentant utrzymał serwis. Następnie Majchrzak błyskawicznie wywalczył trzy brejk pointy. Wykorzystał drugiego i odrobił straty. Polak potwierdził rosnącą dominację wygrywając swój serwis. Bułgar z minuty na minutę opadał z sił co skutecznie wykorzystywał tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego. Kluczowy dla losów seta był jedenasty gem. Majchrzak przełamał rywala i wyszedł na prowadzenie 6:5. Premierową partię, która trwała aż 76 minut, Polak wygrał 7:5.

W przerwie Bułgar poprosił o pomoc medyczną. Mierzono mu ciśnienie. Wydawało się, że z powodu przemęczenia może zejść z kortu. Ambitnie jednak podjął walkę w drugim secie, ale organizmu nie udało mu się oszukać. Majchrzak grał jak profesor i wykorzystywał wszystkie gorsze momenty słabnącego Kuzmanova. Druga partia to zdecydowana dominacja Polaka który wygrał 6:1. W ćwierćfinale rywalem Kamila będzie rozstawiony z piątka Filip Krajinović z Serbii lub jego rodak Laslo Dżere. Mecz w piątek.

Korespondencja z Sofii Andrzej Gliniak


Wyniki

Kamil Majchrzak (Polska, LL) – Dimitar Kuzmanow (Bułgaria, WC) 7:5, 6:1