Sofia. Maratonskie pojedynki faworytów

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Adrian Mannarino wywiązał się z roli faworyta w czwartkowym spotkaniu 1/4 finału turnieju ATP 250 w Sofii. Francuz po trzysetowym boju uporał się z Sebastianem Ofnerem i będzie jedynym rozstawionym tenisistą, który powalczy w piątkowych półfinałach.

Trzech tenisistów z numerkami przy nazwiskach awansowało do czwartkowych spotkań ćwierćfinałowych turnieju w Sofii. Jednak w meczach, których stawką będzie awans do finału wystąpi tylko jeden z nich. Najcięższym bój o miejsce w gronie czterech najlepszych singlistów stoczył Adrian Mannarino.

Francuz jest w imprezie rozstawiony z numerem drugim. W czwartkowym ćwierćfinale przegrywał jest 6:7, 2:4. Jednak najpierw zdołał odwrócić losy drugiej odsłony, a następnie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę w trzeciej partii. Jego kolejnym rywalem będzie Pavel Kotov. Moskwianin w ostatnim czwartkowym ćwierćfinale uporał się z rozstawionym z numerem ósmym Martonem Fucsovicsem.

Drugą parę półfinałową tworzą Jan-Lennard Struff oraz Jack Draper. Niemiec w meczu o półfinał zmierzył się Fabianem Marozsanem i po trzech godzinach rywalizacji odniósł zwycięstwo. Z kolei Brytyjczyk okazał się lepszy od występującego dzięki „dzikiej karcie” Cema Ilkela.


Wyniki

Ćwierćfinały:

Adrian Mannarino (Francja, 2) – Sebastian Ofner (Austria, 7) 6:7(7), 6:4, 6:3

Jan-Lennard Struff (Austria, 3) – Fabian Marozsan (Węgry) 7:6(3), 4:6, 6:4

Pavel Kotov – Marton Fucsovics (Węgry, 8) 6:3, 7:6(3)

Jack Draper (Wielka Brytania) – Cem Ilkel (Turcja, WC) 6:2, 6:2