Sofia. Miedwiediew otworzył licznik

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Daniił Miedwiediew okazał się najlepszy podczas tegorocznej edycji Sofia Open. W finale pokonał Martona Fucsovicsa 6:4, 6:3. To czwarty tytuł Rosjanina w karierze, pierwszy w tym roku.

Daniił Miedwiediew kontynuuje rewelacyjny początek sezonu. Rosjanin dotarł w styczniu do finału Brisbane International, gdzie przegrał z Keiem Nishikorim. Z kolei w Australian Open uległ dopiero Novakowi Dżokoviciowi w 1/8 finału.

Tym razem nie było tenisisty, który byłby w stanie pokonać Miedwiediewa. W finale opór próbował stawić Marton Fucsovics, ale Węgier ugrał siedem gemów i nie stworzył sytuacji, w której zagroziłby rywalowi.

W pierwszym secie zawodnicy wygrywali swoje podania, choć już od początku rysowała się przewaga Miedwiediewa. Rosjanin czuł się pewnie w swoich gemach serwisowych, a Węgier walczył, by nie zostać przełamanym. Nie zdołał temu zapobiec w siódmym gemie i stracił podanie do zera. W tym momencie także moskwianinowi przytrafiła się chwila dekoncentracji. Fucsovics odrobił straty, ale nie na wiele się to zdało, gdyż w następnym gemie ponownie dał się przełamać. Miedwiediew dokończył dzieła przy własnym serwisie i był już o krok od triumfu.

Druga odsłona to już kompletna dominacja podopiecznego Gillesa Cervary. Rosjanin dwukrotnie przełamał przeciwnika i po godzinie i 23 minutach sięgnął po pierwszy tytuł w tym sezonie, ostatecznie wygrywając 6:4, 6:3.

Generalnie to czwarty turniej wygrany przez Miedwiediewa. Poprzednie trzy trofea zdobył w 2018 roku (Sydney, Winston-Salem, Tokio). W sezonie 2019 już otworzył licznik i jeśli utrzyma taką formę, to z pewnością ta liczba będzie się powiększać.

Z kolei Marton Fucsovics walczył o drugi tytuł w karierze. Pierwszy zdobył w ubiegłym roku w Genewie.