Bella Cup

Sofia. Monfils górą w meczu dnia

/ Dominika Opala, źródło: www.atptour.com /własne, foto: AFP

Gael Monfils pokonał Stefanosa Tsitsipasa w najbardziej oczekiwanym piątkowym pojedynku w stolicy Bułgarii. Francuz w półfinale zmierzy się z Daniiłem Miedwiediewem, który nie dał szans Martinowi Kliżanowi. Z kolei Matteo Berrettini odniósł kolejne cenne zwycięstwo, tym razem ogrywając Fernando Verdasco.

Stefanos Tsitsipas i Gael Monfils spotkali się do tej pory tylko raz. W ubiegłym roku w Szanghaju lepszy był Grek w trzech setach. Z kolei w piątek w Sofii Francuz zrewanżował się i mógł cieszyć się z największego zwycięstwa od października 2018 roku, kiedy to pokonał Johna Isnera.

Faworytem spotkania zdecydowanie był Tsitsipas, który od poprzedniego sezonu prezentuje bardzo dobrą formę, jednak ten mecz rozpoczął najgorzej, jak mógł, tracąc podanie. Taki obrót spraw wykorzystał aktualnie 33. tenisista świata. Przewagi tej nie oddał do końca seta, szczególnie dobrze spisując się przy swoich gemach serwisowych. Po trafieniu pierwszego podania wygrał aż 93% piłek.

Druga odsłona była bardziej zacięta. Zawodnicy toczyli wyrównane wymiany, popisywali się solidnymi zagraniami i żaden z nich nie stracił serwisu. W efekcie o losach partii zadecydował tie-break. W nim lepiej spisywał się Grek i zdobył mini breaka na 5:4, ale nie wykorzystał tej szansy. Zimną krew zachował Monfils i wygrał trzy punkty z rzędu, kończąc mecz.

W półfinale paryżanin zmierzy się z Daniiłem Miedwiediewem, który wyeliminował Martina Kliżana. Rosjanin potrzebował do tego dwóch setów i 70 minut. O ile w pierwszej odsłonie Słowak próbował nawiązać wyrównaną walkę, o tyle w drugiej partii nastąpiła kompletna dominacja tenisisty z Moskwy.

Z kolei w pierwszym rozegranym ćwierćfinale Matteo Berrettini odniósł kolejne cenne zwycięstwo i pokonał Fernando Verdasco w trzech setach. Włoch o finał powalczy z Martonem Fucsovicsem, który do 1/2 finału awansował bez gry, po walkowerze Roberto Bautisty Aguta.


Wyniki

Ćwierćfinały singla:

Gael Monfils (Francja, 7) – Stefanos Tsitsipas (Grecja, 2) 6:3, 7:6 (5)
Daniił Miedwiediew (Rosja, 3) – Martin Kliżan (Słowacja) 6:4, 6:1
Marton Fucsovics (Węgry) – Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 4) walkower
Matteo Berrettini (Włochy) – Fernando Verdasco (Hiszpania, 6) 4:6, 7:5, 6:4

 

Wilson