Sofia. Szwajcar zatrzymał Majchrzaka, choć Polak miał piłki meczowe

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Pechowy piątek ma za sobą Kamil Majchrzak. Polak był o jedną piłkę od półfinału turnieju w Sofii, a mimo to odpadł z turnieju. Szwajcar Marc-Andrea Husler obronił dwa meczbole i odwrócił losy spotkania.

Po raz trzeci Kamil Majchrzak rywalizował z Marciem-Andreą Huslerem ze Szwajcarii. Poprzednie ich starcia miały jednak miejsce na poziomie challengerów. Polak dwukrotnie pokonywał 26-latka. Ostatnio przed rokiem w austriackim Tulln. Tym razem był bliski podtrzymania nienagannego bilansu, ale ostatecznie się to nie udało.

Mecz od początku był wyrównany. Rozpoczął się przełamaniem na korzyść Huslera, ale Majchrzak w szóstym gemie doprowadził do wyrównania. Inicjatywa wciąż jednak była po stronie rywala. Polak dwukrotnie wychodził ze stanu 0:40 przy swoim podaniu, ale ostatecznie udało mu się doprowadzić do tiebreaka. W nim niewykorzystane sytuacje zemściły się na Szwajcarze, który przegrał 4:7.

W drugiej partii spotkanie nadal było nadzwyczaj wyrównane, ale tym razem serwujący dość pewnie wygrywali swoje gemy. Swoim podaniem imponował Szwajcar. Dopisał w tej partii na swoje konto aż 13 asów. Mimo to wydawało się, że przegra ten mecz. W tiebreaku znów prowadził Majchrzak. Ponownie mógł go zakończyć wynikiem 7:4. Niestety zabrakło zimnej krwi. Cztery punkty z rzędu wygrał Husler i doprowadził do trzeciego seta.

Ta sytuacja podcięła skrzydła naszemu reprezentantowi. W decydującej partii nie wyglądał tak dobrze jak wcześniej, a rywal potrafił to wykorzystać. W trzecim gemie przełamał i konsekwentnie zmierzał do zwycięstwa. Ostatecznie wygrał 6:3. O finał zmierzy się z Włochem Lorenzo Musettim.


Wyniki

Marc-Andrea Husler (Szwajcaria) – Kamil Majchrzak (Polska) 6:7(4), 7:6(6), 6:3