Sofia. Walków nie zatrzymał Zielińskiego

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Hugo Nys i Jan Zieliński kontynuują zwycięską serię. W pierwszej rundzie turnieju w Sofii wyeliminowali Amerykanina Huntera Reese’a i drugiego z Polaków – Szymona Walkowa. Wyrównany był drugi set tego spotkania.

Hugo Nys i Jan Zieliński nie mieli długiej przerwy po niedzielnym triumfie w Metz. Już w środę przystąpili do walki o kolejne trofeum. W Sofii rozstawieni są z „4”. Już w pierwszej rundzie naprzeciwko siebie stanęło dwóch Polaków. Rywalami ćwierćfinalistów US Open byli bowiem Szymon Walków i Amerykanin Hunter Reese.

Po kilku wyrównanych gemach na początku pierwszego seta inicjatywę zdecydowanie przejęli faworyci. Od stanu 2:2 tylko Nys i Zieliński wygrywali już gemy, dzięki czemu zakończyli tę partię w pół godziny. Druga część spotkania była jednak znacznie trudniejsza. Reese i Walków skutecznie bronili się, a spod topora uciekali i w szóstym gemie, i w dziesiątym, kiedy bronili piłki setowej. Udało im się doprowadzić do tiebreaka, w którym jednak opadli z sił. Para monakijsko-polska szybko wyszła na prowadzenie 6:0 i ostatecznie straciła tylko jeden punkt. Ich kolejnymi rywalami będą Kazachowie Andriej Gołubiew i Aleksandr Niedowiesow.


Wyniki

Hugo Nys, Jan Zieliński (Monako, Polska, 4) – Hunter Reese, Szymon Walków (Stany Zjednoczone, Polska) 6:2, 7:6(1)