Sofia: Wozniacki pewna gry w półfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com/własne, foto: AFP

Caroline Wozniacki jako pierwsza zapewniła sobie awans do półfinału Torunament of Champions. Była liderka rankingu w meczu na szczycie grupy „B” pokonała Robertę Vinci 6:3, 6:1. W grupie „A” zwycięstwa odniosły Rosjanki – Nadia Pietrowa oraz Maria Kirilenko.

Wozniacki udanie zrewanżowała się Vinci za ubiegłoroczną porażkę w Toronto (4:6, 5:7). Dunka w dzisiejszym meczu ani razu nie przegrała swojego podania (obroniła dwa break pointy), a sama czterokrotnie znalazła receptę na serwis Włoszki.

To był trudny mecz, gdyż musiałam być naprawdę cały czas skoncentrowana – oceniła Wozniacki, która z dwoma zwycięstwa na koncie jest pewna występu w półfinale turnieju w Sofii. – Ona jest zawodniczką, która nie pozwala wejść ci w rytm, ze swoimi slajsami z bekhendu i płaskimi zagraniami z forhendu. Musiałam więc pozostać skupiona na serwisie oraz returnie i cały czas wywierać na nią presję.

Bardzo udanie rywalizację w Sofii rozpoczęły rosyjskie tenisistki. Rozstawiona z numerem dwa Nadia Pietrowa pokonała Jie Zheng 6:3, 6:3. W pierwszym secie tego pojedynku 8 z 9 gemów kończyło się breakami.

Wynik może wskazywać na łatwe zwycięstwo, ale mnie wcale łatwo nie były. Dobrze zaczęłam, ale nie czułam się komfortowa z moim serwisem. Nie czułam, że kontroluję gemy przy swoim podaniu, w pierwszym secie aż trzykrotnie ona mnie przełamała, co nie wpłynęło na mnie dobrze – przyznała Pietrowa. – Jestem jednak zadowolona z mojego returnu i mam nadzieję, że jutro serwis będzie lepiej funkcjonował.

W drugim meczu grupy „A” Maria Kirilenko pokonała reprezentantkę gospodarzy Cwetanę Pironkową 6:1, 6:4. Bułgarka w drugim secie wygrała dwa pierwsze gemy i miała dwie okazje, by wyjść na 3:0. Rosjanka zdołała jednak opanować sytuację, wygrywając cały mecz w godzinę oraz 33 minuty.

Nigdy wcześniej nie grałam z Cwetaną. Widziałam kilka jej gemów wczoraj, ale co innego jest obserwować zawodniczkę, a co innego z nią grać – powiedziała po spotkaniu Kirilenko. – Zdecydowałam, że zobaczę jak pójdzie kilka pierwszych gemów, a potem zastanowię się co robić dalej.

Jutrzejsze spotkania na Arena Armeec otworzy szlagier grupy „B”. Nadia Pietrowa rywalizować będzie z Danielą Hantuchową. Po nich zagrają Caroline Wozniacki z Danielą Hantuchovą, zaś na koniec Roberta Vinci z Su-Wei Hsieh.