Sofia. Zabrakło niewiele, finał nie dla Zielińskiego

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Jak Zieliński i Hugo Nys na półfinale zakończyli zmagania w turnieju Sofia Open. W sobotę po bardzo wyrównanym spotkaniu musieli uznać wyższość Rafaela Matos i Davida Vegi Hernandeza.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Polak i Monakijczyk, którzy dzięki przełamaniu w czwartym gemie odskoczyli na 4:1. Później kontrolę nad przebiegiem wydarzeń na korcie przejęli jednak rywale, którzy wygrali sześć z siedmiu następnych gemów i objęli prowadzenie w meczu.

W drugiej partii oba duety bardzo długo wygrywała własnego gemy serwisowe. O tej części meczu zadecydował pojedyncze przełamanie, które tenisista z Warszawy i jego partner zdobyli w dwunastym gemie.

O losach meczu musiał zadecydować mistrzowski tie-break. Ta dodatkowa rozgrywka potoczyła się zupełnie nie po myśli Zielińskiego i Nysa. Rywale szybko odskoczyli na 6:1 i wypracowanej przewagi już nie wypuścili z rąk.

Matos i Hernandez nie tylko zapewnili sobie awans do finału, w który zmierzą się z Fabianem Fallertem i Oscarem Otte, ale również zrewanżowali się parze polsko-monakijskiej za porażki w Winstom-Salem i Metzs.


Wyniki

Półfinał debla

R. Matos, D. V. Hernandez (Brazylia, Hiszpania, 2) – H. Nys, J. Zieliński (Monako, Polska, 4) 7:5 5:7 10:5