Sofia. Zmienne szczęście Polaków

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Dwóch polskich tenisistów rywalizowało w pierwszej rundzie kwalifikacji turnieju rangi ATP 250 w Sofii. Cel udał się w połowie, ponieważ po wyrównanym pojedynku zwyciężył Kamil Majchrzak, ale swojemu rywalowi nie dał rady Kamil Żuk.

Rywalem Majchrzaka był Maxime Cressy, którego styl gry jest niewygodny dla wielu tenisistów. Pierwszy set nie wskazywał na udane zakończenie tego spotkania. Na szczęście w dalszym etapie meczu 25-latek z Piotrkowa Trybunalskiego złapał odpowiedni rytm i dzięki temu po trzysetowym boju awansował do ostatniej rundy eliminacji do turnieju głównego. W niej jego rywalem będzie rozstawiony z „jedynką” Hiszpan Pedro Martinez.

Mniej udany występ zaliczył Kacper Żuk. 22-latek nie miał większych szans w pojedynku z Tomaszem Machacem. Utalentowany Czech po raz kolejny udowodnił, że stać go na zrobienie wielkiej kariery. O awans do turnieju głównego zmierzy się z Illyą Marchenko.

W grze pozostał więc tylko Kamil Majchrzak. Trzeba trzymać kciuki za Polaka, ponieważ w Sofii wystąpi kilku niezłych zawodników. Do tego grona należą między innymi Jannik Sinner, Gael Monfils, Alex de Minaur, czy Alexander Bublik.


Wyniki

Pierwsza runda kwalifikacji:

Kamil Majchrzak (Polska, 6) – Maxime Cressy (USA) 4:6, 6:4, 6:3

Tomasz Machac (Czechy, 7) – Kacper Żuk (Polska) 6:4, 6:2