Solarino. Radwańska dopięła swego

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska jest już praktycznie pewna gry w eliminacjach do przyszłorocznego Australian Open. Wszystko dzięki dobremu występowi Polki w zawodach World Tennis Tour w Solarino (pula nagród 25.000$). Krakowianka bez straty seta awansowała do półfinału.

Choć większość zawodniczek zakończyła już sezon 2019, to wciąż trwa walka o rankingowe punkty w turniejach niższej rangi. Na występ we włoskim Solarino zdecydowała się Urszula Radwańska, chcąc zapewnić sobie w ten sposób awans do eliminacji do styczniowego Australian Open.

Wygląda na to, że cel udało się osiągnąć – Radwańska bez straty seta awansowała we Włoszech do półfinału, za co otrzyma 18 punktów w rankingu WTA. Przesunie się dzięki temu o kilkanaście pozycji, co powinno wystarczyć do występu w Australii.

W ćwierćfinale Polka bez problemów uporała się z Larą Salden z Belgii, którą w tym roku pokonała już w finale zawodów w Clermont-Ferrand. Zaczęło się co prawda od straty serwisu przez Radwańską, lecz nasza tenisistka od razu odrobiła straty. W pierwszej partii była lepsza o dwa przełamania, w kolejnej o jedno, dzięki czemu zwyciężyła 6:2, 6:3.

W meczu o finał rywalką krakowianki będzie najwyżej rozstawiona Tamara Korpatsch, notowana na początku drugiej setki rankingu WTA, lub oznaczona numerem osiem Tereza Mrdeża.


Wyniki

Ćwierćfinał singla:
Urszula Radwańska (Polska, 4) – Lara Salden (Belgia) 6:2, 6:3