Solarino. Radwańska już w ćwierćfinale

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska jest coraz bliżej zapewnienia sobie miejsca w eliminacjach do Australian Open. Polka bez problemów awansowała do ćwierćfinału zawodów World Tennis Tour w Solarino (pula nagród 25.000$). W meczu z Yaną Morderger Radwańska straciła tylko cztery gemy.

Ponad 300 miejsc w rankingu WTA dzieli Urszulę Radwańską od Yany Morderger – rywalki z drugiej rundy turnieju w Solarino. Ta różnica widoczna była także na korcie, bo krakowianka od początku zdominowała rywalkę. Zapisała na konto pięć pierwszych gemów, pozwalając przeciwniczce tylko na ugranie honorowej rozgrywki przy stanie 5:0.

Druga partia rozpoczęła się podobnie, bo od prowadzenia naszej tenisistki 4:0. Wówczas Morderger na krótko nawiązała walkę z Radwańską. Wygrała trzy długie gemy na przewagi, a przy podaniu Polki miała break pointa na 4:4. Krakowianka opanowała jednak kryzys, utrzymała podanie i po chwili mogła cieszyć się z wygranej 6:1, 6:3 w całym meczu.

W ćwierćfinale Radwańską czeka już prawdopodobnie nieco trudniejsze zadanie, bo kolejną przeciwniczką będzie Belgijka Lara Salden. Pod koniec września obie tenisistki spotkały się w meczu o tytuł we francuskim Clermond-Ferrand, a Polka wygrała wtedy w trzech setach.


Wyniki

Druga runda singla:
Urszula Radwańska (Polska, 4) – Yana Morderger (Niemcy) 6:1, 6:3