Solarino. Radwańska lepsza od najwyżej rozstawionej

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Urszula Radwańska pokonała Tamarę Korpatsch 6:1, 4:6, 6:2 w półfinale turnieju ITF (pula nagród: 25 000) w Solarino. Niemiecka rywalka to najwyżej rozstawiona zawodniczka, jaka znalazła się w drabince sycylijskiego turnieju.

Polska tenisistka najwyżej w rankingu WTA była na 29. pozycji, zaś niemiecka rywalka od jakiegoś czasu puka do top 100, jednak jeszcze nie udało jej się awansować. Najwyżej była na 107. miejscu. W sobotę obie tenisistki spotkały się w półfinale największe w tym tygodniu kobiecego turnieju. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszła nasza reprezentantka.

Pierwsza odsłona należała do krakowianki, która oddała rywalce jednego gema. Druga partia była już bardziej wyrównana. Z początku przewagę przełamania uzyskała co prawda Korpatsch, jednak nasza tenisistka zdołała odrobić stratę. Później Polka znów przegrała gema serwisowego. Tym samym turniejowa jedynka doprowadziła do wyrównania w meczu. Decydujący set ponownie przebiegał pod dyktando Radwańskiej. Polka odzyskała regularność i wykorzystując geometrię kortu, przejęła inicjatywę. Dzięki takiej postawie krakowianka po ponad dwóch godzinach walki zapewniła sobie awans do niedzielnego finału. W tym powalczy z rozstawioną z numerem pięć Indy de Vroome.

We Włoszech polska tenisistka walczyła nie tylko o turniejową wygraną. Wyjątkowo cenne były też punkty potrzebne, by wystąpić w eliminacjach Australian Open 2020. O ile ten pierwszy cel może zrealizować dopiero jutro, o tyle kwestia gry w Melbourne wydaje się przesądzona.


Wyniki

Półfinał singla:

Urszula Radwańska (Polska, 4) – Tamara Korpatsch (Niemcy, 1) 6:1, 4:6, 6:2