Sonego pogromcą rozstawionych. Pierwszy finał Włocha

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Lorenzo Sonego pokonał w Antalyi trzech rozstawionych przeciwników i po raz pierwszy w karierze awansował do finału turnieju głównego cyklu. W nim zmierzy się z innym debiutantem w walce o tak wysoką stawkę, 19-letnim Miomirem Kecmanoviciem z Serbii.

Konia z rzędem temu, kto przed rozpoczęciem turnieju potrafił wytypować skład finału. Zawody w Turcji nie należą do najmocniej obsadzonych, ale mimo wszystko na linii startu stanęło wielu tenisistów bardziej doświadczonych i utytułowanych od Sonego i Kecmanovicia.

To jednak 24-latek z Turynu i 19-latek z Belgradu do końca pozostali w walce o trofeum. Kecmanović do finału zdążył awansować w piątek, mimo nie najlepszych warunków atmosferycznych. Ani razu nie dał się przełamać rozstawionemu z numerem trzy Jordanowi Thompsonowi, co nie znaczy, że nie obyło się bez problemów. Rywal też bowiem imponował skutecznością przy własnym podaniu i każdy z trzech setów kończył się tie-breakiem. Serb wygrał 6:7(5), 7:6(5), 7:6(1).

Półfinał z udziałem Lorenzo Sonego i Pablo Carreno Busty został natomiast przerwany przy prowadzeniu Włocha 6:3, 5:5. Tenisiści wrócili do rywalizacji w sobotę, ale tylko na kilkanaście minut. Sonego zdobył dwa brakujące gemy i zwyciężył 6:3, 7:6(2). Włoch nie ma litości dla rozstawionych zawodników. W Antalyi pokonał już Joao Sousę (turniejowa ,,ósemka), Adriana Mannarino (,,dwójka”) i Pablo Carreno Bustę (,,czwórka).

Półfinały:

Miomir Kecmanović (Serbia) – Jordan Thompson (Australia, 3) 6:7(5), 7:6(5), 7:6(1)
Lorenzo Sonego (Włochy) – Pablo Carreno Busta (Hiszpania, 4) 6:3, 7:6(2)