Sopot nie ugości tenisistów w tym roku

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.twitter.com, foto: AFP

Turniej BNP Paribas Open w Sopocie został odwołany. Organizatorzy imprezy, która miała się odbyć na przełomie lipca i sierpnia o decyzji poinformowali w specjalnym oświadczeniu.

Z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki tenisowe na całym świecie są wstrzymane od początku marca. Kilka dni temu władze światowego tenisa poinformowały o przedłużeniu przerwy w zmaganiach do końca lipca. Tym samym przed decyzją odwołania turnieju stanęli organizatorzy sopockiego challengera.

– Z uwagi na niedawną decyzję władz ATP o kolejnym przedłużeniu zawieszenia międzynarodowych rozgrywek, podyktowaną utrzymującym się stanem pandemii na świecie, tegoroczna edycja turnieju tenisowego BNP Paribas Sopot Open się nie odbędzie. Pomimo trudnego czasu, w jakim się wszyscy znaleźliśmy, pozostajemy zdeterminowani i zmotywowani, aby nasz turniej w przyszłym roku zapewnił kibicom jeszcze większą dawkę wrażeń i tenisowych emocji – poinformował w specjalnym oświadczeniu obecnie dyrektor turnieju BNP Paribas Open, a w przeszłości znakomity tenisista, Mariusz Fyrstenberg.

Sopocki turniej jest już kolejną odwołaną w tym roku imprezą tenisową w Polsce. Jak na razie nie wiadomo, jak potoczą się losy dwóch największych polskich imprez zaplanowanych na 2020 roku – męskiego challengera w Szczecinie i kobiecego w Warszawie. Wszystko zależy od tego, jak rozwinie się sytuacja związana z pandemią koronawirusa na świecie.