Sousa pierwszym rywalem Hurkacza

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz rozpocznie sezon na kortach trawiastych w Halle. W pierwszej rundzie Noventi Open 2019 Polak zmierzy się z kwalifikantem Joao Sousą.

W ubiegłym sezonie Hubert Hurkacz rozegrał tylko dwa turnieje na trawie – challengera w Ilkley i Wimbledon. W tym roku Polak miał rozpocząć przygotowania do londyńskiego szlema w Stuttgarcie, jednak uraz pleców spowodował, że musiał się wycofać z tego turnieju.

Pierwszym startem wrocławianina na trawie w tym sezonie będzie zatem Noventi Open w Halle. W meczu otwarcia zmierzy się on z Joao Sousą. Portugalczyk, który zajmuje obecnie 71. miejsce w rankingu, musiał przebijać się przez eliminacje. Jeśli Hurkacz pokonałby 30-latka z Guimaiares, w drugiej rundzie może czekać już na niego Borna Czorić. Chorwat jest obrońcą tytułu w Halle i w pierwszym meczu skrzyżuje rakiety z Jaume Munarem.

Gwiazdą turnieju w Halle jest tradycyjnie Roger Federer, rozstawiony z numerem jeden. Szwajcar walczy tu o dziesiąty tytuł. Pierwszym przeciwnikiem tenisisty z Bazylei będzie John Millman. Z kolei turniejowa „dwójka” Alexander Zverev rozpocznie zmagania od pojedynku z Robinem Haase.

W grze podwójnej najwyżej rozstawieni zostali Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Polak i Brazylijczyk to triumfatorzy dwóch ostatnich edycji tej imprezy. Polsko-brazylijski duet obronę tytułu rozpocznie od meczu z holenderską parą Wesley Koolhof / Matwe Middelkoop.