Spacerek Nadala

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Rafael Nadal w czwartej rundzie rozegrał najkrótszy mecz tegorocznego Wimbledonu. Hiszpan w godzinę i czterdzieści sześć minut ograł Joao Sousę. Wszystkie partie kończyły się wynikiem 6:2. W ćwierćfinale zameldował się także Roberto Bautista Aguti David Goffin.

Rafael Nadal pokonał już na londyńskiej trawie Sugitę, Kyrgiosa i Tsongę. Dziś dwukrotny mistrz Wimbledonu zmierzył się z Joao Sousą. 30-latek został pierwszym Portugalczykiem, który dotarł tak daleko na kortach All England Clubu.

Faworytem był Hiszpan i z roli się wywiązał. Znakomicie zaczynał kolejne partie. W premierowej już po kilkunastu minutach było 4:0 dla Nadala. Portugalczyk dwa gemy ugrał, ale na więcej nie było już go stać. Drugi set to także dwa breaki wywalczone przez tenisistę rozstawionego z numerem 3 na Wimbledonie. Na starcie trzeciej partii Sousa wyszedł na prowadzenie. Pierwszy i zarazem ostatni raz w meczu. Jednak podobnie jak i wcześniej zdołał wygrać tylko dwa gemy. Można powiedzieć, że seta udało mu się łącznie złożyć.

Cały pojedynek trwał godzinę i czterdzieści sześć minut, co sprawiło, że był najszybszą przeprawą Nadala. Teraz przed Hiszpanem mecz z Amerykaninem. Jednak jeszcze nie wiadomo którym, bowiem ciągle trwa batalia Sama Querreya i Tennysa Sandgrena.

Sousa mimo porażki musi być zadowolony z tegorocznego występu. W drodze do dzisiejszego meczu wyrzucił z turnieju Jubba, Czilicia i Evansa oraz został pierwszym portugalskim uczestnikiem czwartej rundy Wimbledonu.

Przepustkę do ćwierćfinału wywalczył także inny Hiszpan. Roberto Bautista Agut w trzech setach ograł Benoita Paire. Franuz nie przełamał fatalnej passy, bowiem było to dziesiąte zwycięstwo zawodnika z Półwyspu Iberyjskiego w ich bezpośrednich starciach. Teraz Hiszpan czeka na lepszego z pary Guido Pella i Milos Raonic.

Z turniejem pożegnał się natomiast sprawca wspaniałego comebacku z meczu z Kyle’em Edmundem – Fernando Verdasco. Doświadczony Hiszpan po trzech godzinach walki przegrał z Davidem Goffinem. Belg prawdopodobnie trafi teraz na lidera rankingu Novaka Dżokovicia. Serb rozpoczął właśnie mecz z młodym Ugu Humbertem.

Czwarta runda singla:

Rafael Nadal (Hiszpania, 3) – Joao Sousa (Portugalia) 6:2, 6:2, 6:2

David Goffin (Belgia, 21) – Fernando Verdasco (Hiszpania) 7:6(9), 2:6, 6:3, 6:4

Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 23) – Benoit Paire (Francja, 23) 6:3, 7:5, 6:2