Spadek Hurkacza, Murray coraz bliżej powrotu do top 100

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz osunął się na 35. miejsce w najnowszym rankingu ATP. Z kolei Kamil Majchrzak pozostał tenisistą numer 91. Największy awans w notowaniu stał się udziałem Andy’ego Murray’a. 

Bohaterem mijającego tygodnia jest niewątpliwie szkocki tenisista, który po dziewięciu miesiącach od operacji biodra sięgnął po tytuł mistrzowski podczas turnieju głównego cyklu w Antwerpii. Wygrana w belgijskim turnieju pozwoliła byłemu liderowi rankingu ATP na awans o 116 oczek i zajęcie 117. miejsca w najnowszym notowaniu. Liderem zestawienia pozostaje Novak Dźoković, którego na pozycji numer jeden za dwa tygodnie zmieni Rafael Nadal. Podium uzupełnia Roger Federer, który w tym tygodniu broni tytułu mistrzowskiego w rodzinnym mieście.

Oprócz Andy’ego Murray’a, także Kamil Majchrzak wystąpił w ubiegłym tygodniu w Antwerpii. Z tym że Polak po przejściu kwalifikacji przegrał mecz pierwszej rundy. To jednak nie wpłynęło na jego pozycję w najnowszym notowaniu i wciąż jest 91. tenisistą świata. Wolny tydzień miał drugi z Polaków, Hubert Hurkacz. Walczący w tym tygodniu w Wiedniu wrocławianin przesunął się w poniedziałkowym rankingu o dwa „oczka” w dół i zajmuje 35. pozycję.