Split. Awans Żuka po kreczu rywala

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Kacper Żuk awansował do drugiej rundy turnieju rangi ATP Challenger w chorwackim Splicie. Rywal Polaka poddał mecz przy prowadzeniu 2:1 w pierwszym secie.

Polski tenisista nie miał szczęścia w losowaniu. Już w pierwszym meczu trafił na rozstawionego z najwyższym numerem Pedro Sousę. Portugalczyk jest doświadczonym zawodnikiem, który był nawet przez moment sklasyfikowany w pierwszej setce rankingu ATP.

32-latek spotkanie z Żukiem rozpoczął całkiem dobrze, gdyż już w trzecim gemie zdołał uzyskać  przewagę przełamania. Chwilę później okazało się jednak, że był to ostatni gem rozegrany w tym meczu. Sousa skreczował z powodu kontuzji. Dzięki temu Polak spędził na korcie raptem 12 minut i może przygotowywać się do starcia w drugiej rundzie.

W niej zmierzy się z 22-letnim Nino Serdarusiciem. Chorwat występuje w turnieju w Splicie dzięki dzikiej karcie. W pierwszym meczu jego przeciwnikiem był Brytyjczyk Jay Clarke. Reprezentant gospodarzy był zdecydowanie lepszym zawodnikiem i zasłużenie wygrał 7:6(1), 6:0.

Kacper Żuk (Polska) – Pedro Sousa (Portugalia, 1) 1:2, krecz