Split. Doświadczony Słoweniec zatrzymał Żuka

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Olimpia Dudek

Kacper Żuk nie zdołał awansować do drugiego z rzędu finału w imprezie rangi challenger. W półfinale zawodów z pulą nagród 44 820 euro lepszy okazał się Blaz Kavcić.

22-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego bardzo dobrze rozpoczął spotkanie i już w pierwszym gemie przełamał rywala do zera. Chwilę później sam obronił „breakpointa” i odskoczył na 2:0. Doświadczony Słoweniec w tej części meczu nie był w stanie dotrzymać tempa w wymianach naszemu reprezentantowi, co przyniosło efekt w postaci kolejnego przełamania na 4:1. Podopieczny Aleksandra Charpantidisa wypracowanej przewagi nie roztrwonił i w ósmym gemie bez problemu zamknął seta przy pomocy własnego podania.

Kavcic zdecydowanie lepiej rozpoczął drugą odsłonę spotkania i odskoczył na 2:0. Żuk miał sporą szansę, żeby odrobić stratę przełamania w trzecim gemie, ale 34-latek z Lublany obronił cztery „breakpointy” i podwyższył prowadzenie. Niewykorzystane okazje podcięły trochę skrzydła Polakowi, który po raz drugi stracił podanie, kończąc gema podwójnym błędem serwisowym. Reprezentant Biało-Czerwonych zdołał zatrzymać dobrą serię rywala i zbliżył się na 2:4. Słoweniec utrzymał jednak przewagę jednego przełamania i wyrównał stan rywalizacji.

Decydująca partia również rozpoczęła się po myśli Słoweńca, który już w pierwszym gemie odebrał podanie przeciwnikowi. Tenisista trenujący we Wrocławiu nie był w stanie odnaleźć dyspozycji, którą prezentował w pierwszym secie, co zaowocowało kolejną stratą podanie w piątym gemie. Kavcić wypracowanej przewagi już nie wypuścił z rąk i w ósmym gemie zakończył mecz przy pierwszej okazji kończącym forhandem po linii.

W pojedynku decydującym o tytule Blaz Kavcić zmierzy się z Blazem Rolą. Drugi ze Słoweńców w trzech setach pokonał Andreę Collariniego.


Wyniki

Półfinał singla

Blaz Kavcić (Słowenia, Q) – Kacper Żuk (Polska) 2:6 6:3 6:2