Split. Piorunująca kontra Żuka

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Materiały prasowe LOTOS PZT Polish Tour

Kacper Żuk zagra o tytuł w turnieju z pulą nagród 44 820 euro. Polak w półfinale w trzech setach pokonał Eliasa Ymera i awansował do drugiego w sezonie finału w imprezie rangi challenger.

Pierwsza partia sobotniego spotkania była niezwykle wyrównana. 22-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego rozpoczął mecz od przełamania, ale Szwed błyskawicznie odrobił stratę. Później gra długo toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu. W dziesiątym gemie reprezentant Polski utrzymał podanie pomimo tego, że przegrywał już 0:30, a chwilę później odebrał podanie rywalowi. Podopieczny Aleksandra Charpantidisa nie wykorzystał jednak atutu własnego serwisu, żeby zakończyć seta i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce Żuk dwukrotnie wychodził na prowadzenie z przewagą mini-breaka, ale Szwed za każdym razem odrabiał stratę i w końcówce przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Niepowodzenie w pierwszej odsłonie meczu wyzwoliło w Polaku sportową złość. W dwóch następnych setach tenisista trenujący we Wrocławiu grał bardzo agresywnie i praktycznie się nie mylił. Ymer nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki z tak grającym przeciwnikiem i po wygraniu pierwszej partii zdołał ugrać już tylko jednego gema.

W pojedynku decydującym o tytule Kacper Żuk zmierzy się z Mathiasem Bourge. Dla Polaka będzie to drugi finał w tym sezonie. W połowie marca w finale w Sankt Petersburgu reprezentanta Polski pokonał Jewgienij Turniew.

W sobotę w Splicie o powalczą Szymon Walków i Jan Zieliński. Ich rywalami będą Gregoire Berre i Albano Olivetti.