Split. Porażka Kaśnikowskiego. Chorwacki talent za mocny

/ Marek Golba , źródło: własne, foto: Invest in Szczecin

Maks Kaśnikowski przegrał z Chorwatem Matejem Dodigiem 4:6, 4:6. Tym samym Polak zakończył swój udział w Challengerze w Splicie na etapie 1/8 finału.

Do dzisiejszego pojedynku Polak podchodził w dobrym nastroju po wygranej nad Zdenkiem Kolarem. Dodig, który swój start zawdzięcza dzikiej karcie, niespodziewanie pokonał notowanego kiedyś w czołowej czterdziestce rankingu ATP Słowaka, Alexa Molczana.

Mimo że Polaka i Chorwata dzieli w rankingu ponad 160 miejsc, reprezentant gospodarzy był nieznacznym faworytem spotkania. Dodig przełamał Kaśnikowskiego już w pierwszym gemie, ale szybko stracił swoją przewagę. Później zawodnicy pewnie utrzymywali gemy serwisowe. 18-latek z Chorwacji jako pierwszy doprowadził do kolejnego przełamania na 4:3. Maks znów wyrównał, ale chwilę później przegrał swoje podanie do zera, a w konsekwencji pierwszą partię 4:6.

Drugi set również rozpoczął się lepiej dla Dodiga, który przełamał Polaka w trzecim gemie, a następnie uważnie pilnował swojego serwisu. Trzeba też przyznać, że momentami grał wyśmienicie. Bez kompleksów zagrywał mocne piłki z trudnych pozycji i skutecznie rozprowadzał naszego tenisistę od jednego narożnika do drugiego.

Szansa na wyrównanie pojawiła się w szóstym gemie. Polak miał w nim dwie okazje na przełamanie powrotne, lecz ich nie wykorzystał. Niedługo później sam musiał bronić się przed podwójną utratą podania, ale dzięki udanym akcjom z głębi kortu oraz skutecznemu serwisowi utrzymywał kontakt z przeciwnikiem. Dodig na więcej już jednak nie pozwolił. Świetnie wytrzymał presję i serwisem do zera zamknął drugą partię wynikiem 6:4.

Pomimo porażki Kaśnikowski poprawi życiowy ranking i wejdzie do Top 250. W najbliższych dniach planuje wystąpić w eliminacjach portugalskiego Challengera 125 w Oeiras.


Wyniki

1/8 finału:

Matej Dodig (Chorwacja, WC) – Maks Kaśnikowski (Polska) 6:4, 6:4