Split. Szósty ćwierćfinał w sezonie

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Materiały prasowe LOTOS PZT Polish Tour

W Chorwacji Kacper Żuk po raz drugi z rzędu melduje się w ćwierćfinale imprezy rangi challenger. W drugiej rundzie zawodów z pulą nagród 44 820 euro Polak bez straty seta pokonał Maximiliana Marterera.

Na początku spotkania gra toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu. W siódmym gemie jako pierwszy nie wytrzymał Niemiec, który stracił podanie do zera. 22-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego utrzymał wypracowaną przewagę już do końca partii i w dziesiątym gemie zakończył seta przy pierwszej okazji.

Zawodnik trenujący we Wrocławiu znalazł się w trudnej sytuacji na początku drugiej odsłony meczu. W drugim gemie Żuk musiał bronić dwóch „breakpointów” z rzędu, ale zrobił to skutecznie. Później obaj tenisiści pewnie wygrywali własne gemy serwisowe. Kolejne szanse na przełamanie pojawiły się dopiero przy wyniku 5:5. Tym razem do podopieczny Aleksandra Charpantidisa odskoczył na 40:15 przy podaniu rywala, ale również nie był w stanie zamienić tego prowadzenia na „breaka”. Do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. Tę dodatkową rozgrywkę lepiej rozpoczął reprezentant naszych zachodnich sąsiadów, który odskoczył na 2:0, ale cztery kolejne punkty zdobył Żuk. Marterer zdołał wyrównać na 4:4, ale trzy ostatnie punkty padły łupem trzeciej rakiety Polski i to on po godzinie i 34 minutach gry mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

Kacper Żuk po raz szósty w tym sezonie zameldował się w najlepszej ósemce zawodów rangi challenger i jest już bardzo blisko awansu do Top200 światowego rankingu. O miejsce w półfinale Polak zagra z Aleksandarem Vukovicem.


Wyniki

Druga runda singla

Kacper Żuk (Polska, Q) – Maximilian Marterer (Niemcy) 6:4 7:6(4)