Split. Żuk lepszy od Kokkinakisa

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Materiały prasowe LOTOS PZT Polish Tour

Kacper Żuk awansował do półfinału challengera z pulą nagród 44 820 euro. Reprezentant Polski po bardzo dobrym pojedynku pokonała Thanasi Kokkinakisa.

22-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego rozpoczął mecz od utrzymania serwisu bez straty punktu, ale już w kolejnym gemie serwisowym popełnił kilka prostych błędów i znalazł się w sporych tarapatach. Zawodnik trenujący we Wrocławiu obronił jednak cztery „breakpointy” i utrzymał podanie. Później żaden z tenisistów nie był w stanie wypracować sobie okazji do przełamania i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. Tę dodatkową rozgrywkę lepiej rozpoczął Australijczyk, który odskoczył na 3:1. Żuk szybko jednak odrobił stratę i później walka toczyła się punkt za punkt. Jako pierwszy piłkę setową wypracował sobie Kokkinakis, ale podopieczny Aleksandra Charpantidisa wybronił się, zmuszając przeciwnika do błędu z forhandu. Po zmianie stron to reprezentant Biało-Czerwonych wywalczył sobie okazję na zakończenie seta, kończąc wymianę z forhandu po linii. Wykorzystał ją posyłając kolejnego „winnera”, tym razem z backhandu po linii.

Polak uskrzydlony końcówką pierwszego seta, świetnie rozpoczął drugą odsłonę pojedynku i szybko odskoczył na 4:0 z podwójnym przełamaniem. W ósmym gemie Australijczyk odrobił stratę jednego „breaka”, ale po chwili ponownie nie był w stanie utrzymać podania. Przy wyniku 5:3 30:30 Żuk w pełnym biegu zagrał piorunujący forhand po krosie i wypracował sobie pierwszą okazję na zakończenie meczu. Przy piłce meczowej dobrym returnem wymusił błąd na rywalu i po godzinie i 44 minutach gry mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

Kacper Żuk w półfinale zmierzy się albo z Aleksandarem Vukovicem albo z Blazem Kavciciem.