Split. Żuk walczy o Roland Garros

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Lotos PZT Polish Tour

Kacper Żuk udanie rozpoczął obronę tytułu zdobytego przed rokiem w Chorwacji. W środę Polak pokonał w trzech setach Blaza Rolę i awansował do ćwierćfinału imprezy z pulą nagród 45 730 euro.

Reprezentant Biało-Czerwonych spotkanie przeciwko Słoweńcowi rozpoczął bezbłędnie. W pierwszej partii 23-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego wygrał 100% punktów po pierwszym serwisie i ani razu nie musiał nawet bronić się przed przełamaniem. Z kolei rywal w tej części meczu słabo serwował i popełniał dużo błędów z głębi kortu. Podopieczny Aleksandra Charpantidisa oddał przeciwnikowi tylko dziesięć punktów i zwyciężył w tej części meczu bez straty gema.

W drugiej odsłonie pojedynku Rola zdecydowanie podniósł poziom swojej gry i mecz się wyrównał. Wicemistrz Polski miał okazje na „breaka” w pierwszym i siódmym gemie, ale żadnej z nich nie wykorzystał. W tej fazie spotkania Żuk grał trochę mniej zdecydowanie niż w pierwszym secie. Doświadczony reprezentant Słowenii potrafił to wykorzystać. Zdobył przełamanie na 5:3 i chwilę później doprowadził do wyrównania przy pomocy własnego podania.

Nowodworzanin dobrze rozpoczął decydującą partię i dzięki agresywnej grze wyszedł na prowadzenie 3:0. Rola zdołał odrobić stratę „breaka” i zbliżył się na 2:3, ale Polak na więcej już mu nie pozwolił. Wygrał cztery kolejne gemy i po godzinie i 40 minutach gry mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

Środowa wygrana zbliżyła Kacpra Żuka do udziału w kwalifikacjach Roland Garros, ale Polak wciąż nie może być pewny występu w stolicy Francji. O miejsce w najlepszej czwórce Split Open 22-latek zagra albo z Christopherem O’Connellem albo z Lukasem Kleinem.