Srebrne medale dla polskich 14-latków!

/ Adam Romer , źródło: PZT, foto: PZT

Ze srebrnymi medalami Drużynowych Mistrzostw Europy wrócą do Polski reprezentacje U-14. W finałowych meczach Tennis Europe Winter Cups by Dunlop tenisistki przegrały w czeskim Rakovniku z ekipą gospodyń 0:2, a tenisiści w niemieckim Niederzier z Wielką Brytanią, również 0:2.

 

W Rakovniku jako pierwsze na kort wyszły Oliwia Sybicka (MKT Stalowa Wola) i Czeszka Veronika Sekerkova. W pojedynku drugich rakiet lepsza okazała się Czeszka 6:4, 6:3. Potem spotkały się liderki drużyn. Po zaciętym meczu Barbara Kostecka (UKT Winner Kraków) przegrała z Sofie Hettlerovą 6:4, 2:6, 6:4. Po rozstrzygnięciu losów tytułu w grach singlowych nie rozegrano już meczu deblowego.

W Rakovniku wystąpiła także Antonina Snochowska (Toruńska Akademia Tenisowa). Kapitanem był trener Paweł Bojarski, a za przygotowanie motoryczne odpowiadał Mieczysław Bogusławski.

Również w sobotę, ale w niemieckim Niederzier, kadra polskich 14-latków rywalizowała o tytuł mistrzowski z Wielką Brytanią. Polacy ulegli rywalom 0:2. Tutaj również nie rozgrywano meczu deblowego. 

Kapitan Rafał Helbik nominował do gry w pierwszym pojedynku singlowym – zamiast Maksymiliana Kwiatkowskiego (WTS DeSki Warszawa) – Jana Skrzyńskiego (Krakowski Klub Sportowy Olsza), który dotychczas w Niederzier występował tylko w grze podwójnej, gdzie odniósł dwa zwycięstwa w parze z Janem Urbańskim (Tenisova Michał Brzeszczak).

Rywalem Skrzyńskiego w sobotę był Rhys Lawrol, który w tej imprezie był niepokonany w singlu. I tę zwycięską serię podtrzymał, pokonując Janka w ciągu 62 minut 6:3, 6:2. W kolejnym meczu spotkali się liderzy zespołów, czyli piąty w rankingu 14-latków Urbański i numer jeden Mark Ceban. W trwającym blisko półtorej godziny pojedynku lepszy okazał się Brytyjczyk 6:1, 6:4.

Partnerem wszystkich reprezentacji Polski startujących w Drużynowych Mistrzostwach Europy 2023 jest gdyńska firma Uni-logistic.