St. Brieuc: cenne zwycięstwo Bednarka

/ Tomasz Krasoń, źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Tomasz Bednarek bardzo dobrze radzi sobie w challengerze ATP w St. Brieuc. 30-letni Polak po przejściu eliminacji odniósł również zwycięstwo w turnieju głównym. Pokonał 1:6, 6:3, 7:5 klasyfikowanego na 222. miejscu w rankingu ATP Kamila Capkovica.

Na co dzień Bednarek nie specjalizuje się w grze pojedynczej. Nie przeszkodziło mu to jednak w odniesieniu już trzech singlowych zwycięstw we francuskim challengerze o puli nagród 30 tysięcy euro. Najpierw w eliminacjach pokonał Matta Reida (264 ATP) oraz Divija Sharona (765 ATP). 30-letni Polak poszedł za ciosem w turnieju głównym, odnosząc jedno z najcenniejszych zwycięstw w karierze.

Jedynie pierwszy set przebiegał zgodnie z przedmeczowymi oczekiwaniami. Capkovic miał w nim wyraźną przewagę, głównie za sprawą słabszej postawy Bednarka. Polak popełnił aż 7 podwójnych błędów serwisowych i dał się dwukrotnie przełamać, dzięki czemu Słowak triumfował 6:1. Wraz z biegiem spotkania Bednarek radził sobie coraz lepiej. W drugiej odsłonie wykorzystał jedynego break pointa, a sam dwukrotnie obronił się przed stratą podania. Dało mu to wygraną 6:3. Najbardziej zacięta była trzecia odsłona. Zarówno Bednarek, jak i Capkovic, zdobyli taką samą ilość punktów. Polak lepiej radził sobie jednak w kluczowych momentach, dzięki czemu zwyciężył 7:5 i po 2 godzinach i 27 minutach gry awansował do drugiej rundy.

W drugiej rundzie rywalem Bednarka będzie rozstawiony z „trójką” Marc Gicquel, który pokonał w trzech setach Ivana Navarro.

W turnieju deblowym Polak zacznie rywalizację od ćwierćfinału. Wraz z Olivierem Charroinem zostali najwyżej rozstawieni i ich pierwszymi rywalami będą Gregoire Burquier i Romain Jouan.

Tomasz Bednarek (Polska, Q) – Kamil Capkovic (Słowacja) 1:6, 6:3, 7:5