Stambuł. Chwalińska z tytułem w deblu!

/ Jakub Ślotała , źródło: własne/www.itftennis.com, foto: Lotos PZT Polish Tour

Maja Chwalińska zakończyła udział w turnieju rangi ITF  w Stambule. Polka dotarła do półfinału gry pojedynczej, w którym przegrała z Dianą Shnaider 6:4, 6:4. Tego samego dnia, zawodniczka z Dąbrowy Górniczej rozgrywała finał gry podwójnej w parze z Jesiką Maleckovą. Polsko-czeska para triumfowała z wynikiem 2:6, 6:4, 10:7.

Półfinał singla rozpoczął się dobrze dla naszej dwudziestoletniej reprezentantki. Chwalińska sprawnie wygrywała gemy przy swoim serwisie, a przy podaniu rywalki generowała szanse na przełamanie. Presja na Rosjance przyniosła rezultaty i prowadzenie 4:2 po sześciu gemach. Od tego momentu gra była bardzo wyrównana, ale Shnaider wygrywała kluczowe punkty i nie oddała już żadnego gema, wygrywając seta 6:4. W drugiej partii, Polka serwowała na remis przy stanie 5:4 dla rywalki. Nie zdołała jednak utrzymać podania i po trzeciej piłce meczowej zakończyła udział w turnieju.

Finał rozgrywki deblowej nie napawał optymizmem po pierwszym secie. Polsko-czeska para wygrała tylko dwa gemy i przegrała pierwszą partię w niecałe pół godziny. Kolejna odsłona miała bardzo chaotyczny przebieg za sprawą aż siedmiu przełamań. W kluczowym momencie Chwalińska i Maleckova były jednak bardziej skuteczne i wygrały 6:4. Decydujące starcie rozstrzygnięto w formule tie-breaka do dziesięciu wygranych punktów. Ostatecznie Polka i Czeszka wygrały do siedmiu.

To drugi tytuł naszej reprezentantki w bieżącym sezonie. Na początku roku dwudziestolatka wygrała turniej gry pojedynczej ITF W25 w Monastirze. Wyniki w Stambule to również dobry prognostyk na dalszą część sezonu gry na mączce, ponieważ na tej nawierzchni Chwalińska osiąga najlepsze rezultaty.


Wyniki

Półfinał singla

Diana Shnaider () – Maja Chwalińska (Polska) 6:4, 6:4

Finał debla

M. Chwalińska, J. Maleckova (Polska, Czechy) – B. Cengiz, A.Tichonowa (Turcja, ) 2:6, 6:4, 10:7