Stambuł. Chwalińska zagra o finał

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Lotos PZT Polish Tour

Maja Chwalińska bardzo dobrze spisuje się w imprezie ITF z pulą nagród 60 tysięcy dolarów. W piątek Polka nie dała szans wyżej sklasyfikowanej Ysaline Bonaventure i awansowała do półfinału. W Turcji 20-latka zagra również o tytuł w grze podwójnej. 

Reprezentantka Polski do tureckiej imprezy musiała przebijać się przez kwalifikacje. W pierwszej rundzie turnieju głównego leworęczna tenisistka pokonała Jesikę Maleckovą. Zawodniczka trenująca w Bielsku-Białej sprawiła niespodziankę w kolejnej fazie zawodów i wyeliminowała rozstawioną z numerem 5 Anastasię Tikhonovą. Prawdziwy pokaz siły Chwalińska dała w ćwierćfinale. W piątek Polka w 56 minut uporała się z Ysaline Bonaventure, tracąc zaledwie trzy gemy.

O miejsce w finale reprezentantka Biało-Czerwonych zagra z Dianą Shnaider, która w grudniu zeszłego roku była trzecią juniorką świata.

Maja Chwalińska w Stambule bardzo dobrze spisuje się również w turnieju gry podwójnej. W sobotę Polka razem z Jesiką Maleckovą w półfinale pokonały Suzan Lemens i Marinę Melnikovą i o zwycięstwo w zawodach zagrają przeciwko Berfu Cengiz i Anastasii Tikhonovej.


Wyniki

Ćwierćfinał singla

Maja Chwalińska (Polska, Q) – Ysaline Bonaventure (Belgia) 6:2 6:1

Druga runda singla

Maja Chwalińska (Polska, Q) – Anastasia Tikhonova (5) 6:4 7:5

Pierwsza runda singla

Maja Chwalińska (Polska, Q) – Jesika Maleckova (Czechy) 7:5 6:4

Półfinał debla

M. Chwalińska, J. Maleckova (Polska, Czechy) – S. Lemens, M. Melnikova (Francja, ) 6:3 2:6 12:10