Stambuł. Kania-Choduń w półfinale debla

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: Olimpia Dudek

Paula Kania-Choduń i Julia Wachaczyk w półfinale turnieju w Stambule! Polsko-niemiecki duet pokonał w drugim meczu w tureckim turnieju Białorusinkę Lidziję Marozawą i Rumunkę Andreeę Mitu. Spotkanie rozstrzygnęło się w super tiebreaku.

Początek tego ćwierćfinału nie był udany dla Pauli Kani-Choduń i Julii Wachaczyk. Polka i Niemka nie mogły złapać odpowiedniego rytmu gry, podczas gdy Lidzija Marozawa i Andreea Mitu udanie weszły w mecz. W efekcie Białorusinka i Rumunka szybko wyszły na prowadzenie 5:1 i tak dużej przewagi nie roztrwoniły. Ostatecznie w tym secie Kania-Choduń i Wachaczyk zdobyły już tylko jednego gema.

Jednakże w drugiej partii obraz gry się odmienił. Tenisistki z Sosnowca i Bielefeld przejęły inicjatywę, świetnie spisywały się przy returnie i zaczęły kontrolować przebieg wydarzeń na korcie. Tym razem to one z łatwością sięgnęły po zwycięstwo w secie, dokonując tego jeszcze pewniej niż wcześniej rywalki. Na tablicy wyników pojawił się bowiem rezultat 6:1.

Decydujący o awansie do półfinału super tiebreak również był jednostronny. Kania-Choduń i Wachaczyk nie pozwoliły już rywalkom odzyskać nadziei na sukces. Oddały tylko trzy punkty i zawalczą o finał w Stambule. Czeka ich jednak trudne zadanie, bowiem zmierzą się albo z Rosjankami Jeleną Wiesniną i Werą Zwonariewą, albo z Japonkami Mao hibino i Makoto Ninomiyą.


Wyniki

Ćwierćfinał debla

Paula Kania-Choduń, Julia Wachaczyk (Polska, Niemcy) – Lidzija Marozawa, Andreea Mitu (Białoruś, Rumunia) 2:6, 6:1, [10:3]