Forbet

Stambuł: Na Li pozostaje w grze o półfinał

/ Michał Jaśniewicz, źródło: , foto: AFP

Na Li wygrała z Angelique’ą Kerber 6:4, 6:3 i przedłużyła swoją szansę awansu do półfinału WTA Championships. Dla leworęcznej Niemki to koniec turnieju w Stambule.

Kerber po wczorajszej, ponad trzygodzinnej, batalii z Azarenką nie była w stanie w wystarczającym spotkaniu zregenerować sił. Niemka co prawda obiecująco mecz z Chinką rozpoczęła i prowadziła 4:2. Od tego momentu Li zapisała na swoje konto cztery kolejne gemy, wykorzystując trzeciego setbole (przy serwisie Kerber).

W drugiej partii przewaga Chinki wzrosła. Co prawda Niemkę stać było na kilka „zrywów”, od stanu 1:5 wygrała dwa kolejne gemy, jednak tenisistka z Azji pewnie zakończyła mecz własnym podaniem. Spotkanie trwało dwie godziny oraz 25 minut.

Po wczorajszych pasjonujących pojedynkach, mecz Niemki i Chinki wyraźnie odstawał poziomem gry oraz stopniem emocji. Kerber kończy swój pierwszy w karierze występ w turnieju mistrzyń z trzema porażkami. Li ostatni mecz fazy grupowej rozegra w piątek, a jej rywalką będzie Wiktoria Azarenka. Na sytuację Chinki przed jutrzejszym pojedynkiem wpływ będzie miał mecz Białorusinki z Sereną Williams.


Wyniki

Grupa czerwona:
Na Li (Chiny, 8) – Angelique Kerber (Niemcy, 5) 6:4, 6:3