Stambuł. Piter i Kato nie odwróciły losów spotkania

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: Olimpia Dudek

Katarzyna Piter i Miyu Kato niestety odpadły z turnieju w Stambule już w pierwszej rundzie. Polka i Japonka przegrały po super tiebreaku ze Szwajcarką Viktoriją Golubic i Rosjanką Aleksandrą Panową. Zwyciężczynie w kolejnej rundzie podejmą inne reprezentantki Sbornej – Anastazję Pawluczenkową i Anastazję Potapową.

W pierwszym secie meczu w Stambule sytuacja na korcie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Obydwie pary kilkukrotnie przełamywały rywalki. Niestety więcej razy sztuka ta udała się Viktoriji Golubic i Aleksandrze Panowej. Szwajcarka i Rosjanka zdołały utrzymać breaka wywalczonego w dziewiątym gemie, dzięki czemu wygrały partię otwarcia 6:4.

Druga odsłona meczu długo stała za to pod znakiem dominacji Miyu Kato i Katarzyny Piter. Japonka i Polka prowadziły już nawet 5:1. Długo nie mogły jednak wywalczyć nawet piłki setowej, aż wydawało się, że rywalki doprowadzą do wyrównania. Było już tylko 4:5 przy serwisie szwajcarsko-rosyjskiej pary, kiedy to wreszcie swego dopięły Kato i Piter. Wywalczyły przy podaniu przeciwniczek trzy piłki setowe i drugą z nich wykorzystały.

O awansie do drugiej rundy zadecydował zatem super tiebreak. Niestety w nim swoją przewagę od początku konsekwentnie budowały Golubic i Panowa. Szwajcarka i Rosjanka wygrały decydującą część meczu 10:5 i to one pozostają w grze o tytuł w Stambule.


Wyniki

I runda debla

Viktorija Golubic, Aleksandra Panowa (Szwajcaria, Rosja, PR) – Miyu Kato, Katarzyna Piter (Japonia, Polska) 6:4, 4:6, [10:5]