Stambuł. Podopieczna Polki najlepsza

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Mistrzynią tegorocznej edycji TEB BNP Paribas Istanbul Cup została Petra Martić. Chorwatka w trzech setach pokonała Marketę Vondrousovą i zdobyła pierwszy tytuł w karierze.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęła reprezentantka naszych południowych sąsiadów, która wyszła na prowadzenie 5:0, a kilka minut później zapisała pierwszego seta na swoim koncie.

W drugiej odsłonie pojedynku gra była już dużo bardziej wyrównana. Przełamanie jako pierwsza zdobyła podopieczna Sandry Zaniewskiej. Czeszka zdołała odrobić stratę, ale przy wyniku 5:5 po raz drugi straciła podanie. W dwunastym gemie Vondrousova miała trzy okazje, żeby doprowadzić do tie-breaka, ale 28-latka urodzona w Splicie ostatecznie utrzymała serwis i wyrównała stan rywalizacji.

W decydującej partii Chorwatka poszła za ciosem, oddała rywalce tylko jednego gema i po godzinie i 49 minutach walki mogła wznieść ręce w geście triumfu.

Petra Martić, która trochę ponad dwa lata temu z powodu kontuzji pleców spadła w rankingu na 662 miejsce, w Stambule zdobyła pierwszy tytuł w karierze.