Stambuł: Radwańska przegrywa tenisowy maraton

Agnieszka Radwańska, po ponad trzech godzinach walki, przegrała z Marią Szarapową 7:5, 5:7, 5:7. Polka nie traci jednak szansy na awans do półfinału WTA Championships.

Spotkanie Polki i Rosjanki trwało dokładnie trzy godziny i dwanaście minut. Agnieszka Radwańska po wygraniu pierwszego seta, w drugim prowadziła 4:2, ale niestety od tego momentu „zaciął” się serwis Polki.

Mecz niewątpliwie był bardzo wymagający dla obu tenisistek pod względem fizycznym. Spotkanie obfitowało w długie wymiany i rywalizację na przewagi.

Zarówno Radwańska, jak i Szarapowa mają teraz dzień przerwy, a swoje ostatnie mecze grupowe zagrają w piątek. Rosjanka z dwoma zwycięstwami na koncie jest już pewna udziału w półfinale, ale krakowianka również szansy na to nie traci. Wiele o sytuacji w tabeli grupy „białej” powie nam jutrzejszy (a w zasadzie już dzisiejszy) mecz pomiędzy Samanthą Stosur a Sarą Errani.

Poniżej zapis relacji tekstowej z meczu Agnieszki Radwańskiej z Marią Szarapową.

5:7 No i stało się. Szarapowa zaczęła gema od podwójnego błędu, a zakończyła asem. Piękna walka Agnieszki, niestety bez happy endu.
5:6
Niestety, Szarapowa będzie serwować na skończenie meczu. Radwańska przy stanie 15-40 obroniła break pointa, ale następnie Rosjanka skutecznie zaatakowała drugie podanie Polki.
5:5
Doskonały gem w wykonaniu Szarapowej, wygrany do 15. Po Agnieszce widać duże zmęczenie, ale na pewno będzie walczyła do końca.
5:4
Ufff Radwańska przegrała dwa pierwsze punkty, ale cztery kolejne piłki zapisała na swoje konto. Nadzwyczajną piłkę wygrała Radwańska przy wyniku po 30. Kapitalny spektakl!
4:4
Oglądamy niesamowity mecz, wspaniały tenis. Radwańska biega jak szalona, ale Rosjanka wygrywa gema do 30.
4:3
Bardzo ważny gem (oby). Radwańska obroniła w nim jednego break pointa. Efektowana akcja Polki na koniec, zakończona skutecznym skrótem.
3:3
Straty odrobione! Przy stanie 30:30 Rosjanka popełniła podwójny błąd, a przy kolejnym punkcie wyrzuciła uderzenie z forhendu. Kto lepiej wytrzyma tą grę nerwów?
2:3
Robi się trudna sytuacja. Agnieszka miała trzy piłki gemowe (prowadziła 40-15), ale Szarapowa za każdy razem w efektowny sposób wychodziła z opresji i zdołała wywalczyć pierwszego breaka w tym secie.
2:2
Tym razem to Rosjanka wygrywa gema do 30, kończąc go asem (trzecim w meczu)
2:1
Na razie w secie bez przłamań. Bardzo ładna (i nieco szczęśliwie) wygrana piłka na koniec gema dla Polki. Gem wygrany do 30, obie tenisistki już wyraźnie zmęczone.
1:1
Szarapowa od stanu 30-30 odnotwała dwa wygrywające serwisy. Na trybunach coraz większe pustki, ale trudno się dziwić, jest już dosyć późno…
1:0
Radwańska przerwała serię przegranych gemów przy swoim podaniu. Polka wygrała gema do 30.

W Turcji jest już po godzinie 1 w nocy, a rywalizacja na korcie może jeszcze trochę potrwać. Na pewno szkoda prowadzenia Polki 4:2, ale taki już jest tenis. Nie ma się co załamywać i trzeba walczyć w decydującej partii.

5:7 set dla Szarapowej. Tym razem Rosjanka wytrzymała presję. Przy stanie 40-0 Polka obroniła jednego setbola, ale przy drugim Masza odnotowała wygrywający serwis.
5:6
gra nerwów na korcie. Polka wygrała jeden bardzo efektowny punkt i miała piłkę na skończenie gema, ale niestety szansy nie wykorzystała. Szarapowa po raz drugi serwować będzie na wygranie seta. Trudno przewidzieć co się za chwilę stanie.
5:5
walka w secie wciąż trwa!
 Trzeba przyznać, że Rosjanka tego gema Radwańskiej podarowała. Najpierw podwójny błąd, a następnie trzy (wiel)błądy Szarapowej.
4:5
bardzo bolesny gem dla Polki. Agnieszka prowadziła 40-0, ale przegrała cztery kolejne punkty. Polka obroniła pierwszego break pointa, jednak Szarapowa doprowadziła do drugiej okazji, którą wykorzystała.
4:4
ponownie mamy remis w secie. Agnnieszka wygrała trzy punkty w tymi gemie (w tym jeden przez podwójny błąd Szarapowej), ale do break pointa nie zdołała doprowadzić. Na koniec bardzo ładna akcja Rosjanki, zakończona wygranym bekhendem.
4:3
niestety tym razem to Szarapowa natychmiast odrobiła straty. Rosjanka znakomicie w tym gemie returnowała i zdobyła re-breaka na czysto
4:2
Agnieszka zdobywa przewagę przełamania! Szarapowa pierwszy break point obroniła efektowną akcją przy siatce, ale Polka doprowadziła do drugiej okazji, przy której Rosjanka wyrzuciła piłkę na aut. Nie mielibyśmy nic przeciwko, aby był to kluczowy moment tego meczu.
3:2
znakomity gem dla Radwańskiej. Bardzo pomógł teraz serwis. Co prawda Szarapowa zagrała jeden kończący return, ale był to jedyny wygrany przez nią punkt.
2:2
Szarapowa pozostaje w grze. Przy stanie 40:30 Agnieszka popełniła prosty błąd z forhendu, co rzadko jej się dzisiaj zdarza.
2:1
Agnieszka przegrywa przy swoim podaniu tylko jedną piłkę. Isia na coraz więcej sobie pozwala i bardzo dobrze!
1:1
najlepszy możliwy scenariusz! Agnieszka doprowadza do re-breaka, chociaż dwie pierwsze piłki wygrała Szarapowa. Rosjanka pomogła jednak nieco w tym gemie (m.in. dwoma podwójnymi błędami).
0:1
zdecydowanie najdłuższy gem w meczu. Radwańska obroniła w nim pięć break pointów, miała jedną piłkę na wygranie gema, ale przy jednej z kolejnych równowag popełniła podwójny błąd, a następnie Rosjanka popisała się efektownym winnerem. Lepiej stracić serwis na początku seta niż na końcu 🙂

Pierwszy set trwał 58 minut i był popisem mądrej gry Agnieszki Radwańskiej, która przy swoim podaniu nie musiała bronić ani jednego break pointa. Rosjanka sprawie wrażenie dużo bardziej zdenerwowanej, a momentami wręcz zdezorientowanej. Oby tak dalej!

7:5 Set dla Radwańskiej!!! Szarapowa prowadziła 40-15, ale przegrała cztery kolejne punkty. Przy setbolu Rosjanka wyrzuciła bekhend na aut.
6:5
Radwańska gema serwisowego w tym secie już nie przegra. Rosjanka, przy prowadzeniu Isi 40-15, popisała się "szalonym" returnem, ale przy kolejnym punkcie zepsuła odbiór serwisu.
5:5
Szarapowa wytrzymała presję, chociaż widać po Rosjance spore nerwy. Niestety przy stanie 40:30 Masza zagrała piłkę po taśmie, co uniemożliwiło Polce dojście do piłki.
5:4
Rosjanka pod coraz większą presją! Agnieszka od 15:30 wygrała trzy kolejne punkty. Bardzo mądre, głębokie, zagranie Polki na koniec gema. Set wchodzi w decydującą fazę.
4:4
ósmy gem za nam i wciąż nie mamy breaka. Tym razem to Szarapowa od stanu 30:30 wygrała dwa kolejne punkty. Należy jednak podkreślić, że Polka świetnie porusza się dzisiaj po korcie.
4:3
Oglądamy jak na razie bardzo dobre spotkanie (kolejne dzisiaj). Szarapowa podkręciła tempo, ale to Polka wygrała od stanu 30:30 dwie kolejne piłki (jedną po zepsutym returnie, a drugą z dozą szczęścia, gdyż piłka poszła po taśmie).
3:3 Najlepszy jak dotąd gem Szarapowej; Radwańska dwoi się i troi w obronie, ale na tak grającą Rosjankę to trochę za mało. Masza po raz pierwszy wygrywa gema na słucho.
3:2 Agnieszka utrzymuje wysoki procent trafionego pierwszego podania i wygrywa gema do 30. Cały czas wygląda to bardzo dobrze.
2:2
Szarapowa kończy gema wygrywającym serwisem; wcześniej dużo dobrego tenisa; Isia wygrała w tym gemie trzy piłki.
2:1
widać, że Isia wie co robić; stara się urozmaicać grę, zmuszając Szarapową do błędów. Polka wygrała swoje podanie do 15.
1:1
Agnieszka miała dwa break pointy, ale Szarapowa od stanu 15:40 wygrała cztery kolejne punkty; mocno w tym pomógł serwis Rosjanki. Szkoda gema, ale Polka sprawia wrażenie dobrze nastawionej do tego spotkania.
1:0
Agnieszka, podobnie jak wczoraj, zaczyna mecz od pewnie wygranego podania; spora w tym pomoc Szarapowej, która co prawda wygrała dwie piłki, ale popełniła też cztery błędy

22:00
mecz rozpoczyna Radwańska
21:59
nikt chyba się nie spodziewał, że mecz Agnieszki z Maszą rozpocznie się o tej porze, ale trzeba przyznać, że za nami jeden dobry mecz (Williams – Li) i jeden nadzwyczajny (Azarenka – Kerber)