Stan Wawrinka pożegnał się z Magnusem Normanem

/ Natalia Kupsik , źródło: własne/www.instagram.com/www.atptour.com, foto: AFP

Za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie Stan Wawrinka poinformował wczoraj, że końca dobiegła jego współpraca z Magnusem Normanem. Pod skrzydłami szwedzkiego szkoleniowca Szwajcar notował najlepsze w karierze rezultaty.

Decyzja Stana Wawrinki o rozpoczęciu treningów pod okiem Magnusa Normana była prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Pełna sukcesów droga tej dwójki rozpoczęła się w kwietniu 2013 roku. Szwajcar w rankingu zajmował wtedy siedemnastą pozycję, ale Szwed błyskawicznie sprawił, że znacznie lepiej zaczął on wykorzystywać swój tenisowy potencjał. Przez następnych pięć lat Wawrinka na swoim koncie zapisał 13 tytułów cyklu głównego ATP. Co jednak najważniejsze, wśród nich znalazły się także te, dla każdego zawodnika najcenniejsze. W roku 2014 Szwajcar w finale Australian Open pokonał Rafaela Nadala. Rok później triumfował w Roland Garros, a cztery lata temu do kolekcji dorzucił jeszcze tytuł mistrza US Open. Ogłaszając kres fantastycznej współpracy Wawrinka w stronę byłego szkoleniowca skierował wiele ciepłych słów.

– Dziękuję Ci! Po ośmiu wspaniałych, spędzonych razem z Magnusem Normanem latach zdecydowaliśmy się rozstać. Nasza współpraca była niezwykle intensywna, przyjemna i naprawdę bardzo udana. Razem osiągnęliśmy sportowy szczyt. Chciałbym mu podziękować za pomoc w wygraniu wszystkiego, o czym mogłem marzyć – napisał zawodnik – Był świetnym trenerem, kumplem i mentorem, i będzie już zawsze moim serdecznym przyjacielem. Chcę publicznie podziękować mu za jego ciężką pracę i zaangażowanie w uczynienie mnie przez te lata lepszym zawodnikiem.  Wygranie trzech Wielkich Szlemów było doświadczeniem, które zmieniło moje życie i nie dokonałbym tego bez niego. Życzę mu wszystkiego najlepszego w kolejnym rozdziale jego życia.

View this post on Instagram

Thank you ! After 8 great years together @swedennorman and I have decided to part ways by mutual consent. We have had a amazingly strong, enjoyable and hugely successful partnership. We reached the height of this sport together and I want to thank him for helping me win everything that I could ever dreamt of winning. He’s been a great coach, friend and mentor and will always be a dear friend. I want to publicly thank him for all his hard work dedication and commitment in making me a better player over the years. Winning 3 grand slams has been a life changing experience for me and I could not have done that without him. Wishing him all the best in his next chapter in his life ! ❤️🙏🏻

A post shared by Stanislas Wawrinka (@stanwawrinka85) on