Stan Wawrinka przeszedł operację

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.twitter.com, foto: AFP

Stan Wawrinka nie pojawi się na światowych kortach przez najbliższe kilka tygodni. Drugi tenisista Szwajcarii w rankingu ATP poddał się operacji lewej stopy, z którą miał problemy od dłuższego czasu.

Lista nieobecnych podczas trwającego właśnie Miami Open jest niezwykle długa. Wśród tych, którzy nie rywalizują o punkty w pierwszym tegorocznym tysięczniku, jest Stan Wawrinka. Tenisista z Lozanny w tym roku wystąpił w czterech turniejach i wygrał trzy z sześciu rozegranych spotkań. Ostatnim jego występem był mecz pierwszej rundy turnieju w Dosze przeciwko Lloydowi Harrisowi. Na kolejny występ 21. tenisisty świata jeszcze trochę poczekamy, a to za sprawą operacji, jakiej się poddał.

– Wskutek problemów z lewą stopą zdecydowałem się na niewielką operację. Wszystko poszło dobrze. Będę pauzował przez kilka tygodni. Nie mogę się doczekać, kiedy wznowię treningi – poinformował na Twitterze trzykrotny mistrz turniejów Wielkiego Szlema.

Możliwe, że Wawrinka wróci do gry w Genewie. To właśnie w drugim co do liczby mieszkańców mieście Szwajcarii 36-letni zawodnik sięgnął przed czterema laty po ostatni tytuł mistrzowski. Impreza odbędzie się w tygodniu poprzedzającym Roland Garros.