Starcia Czarodziejki z mistrzynią Wimbledonu docenione

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Na stronie WTA pojawiła się lista najlepszych rywalizacji dekady. W zestawieniu wyróżnione zostały pojedynki Agnieszki Radwańskiej z Petrą Kvitovą.

Starcia krakowianki z leworęczną Czeszką znalazły się na piątym miejscu. Panie spotkały się na korcie trzynastokrotnie. Reprezentantka naszych południowych osiem razy była górą, ale polscy kibice na pewno najlepiej zapamiętali finałowy pojedynek w Mistrzostwach WTA w Singapurze z 2015 roku. Kvitova prowadziła wtedy 3:1 w trzecim secie, ale Polka wygrała pięć kolejnych gemów i zdobyła najcenniejszy tytuł w karierze.

Rywalizowałyśmy ze sobą wiele razy i gra przeciwko Adze zawsze była dużym wyzwaniem – przyznała w rozmowie z dziennikarzami WTA dwukrotna mistrzyni Wimbledonu. – Ona co chwila zmieniała uderzenia, nigdy nie wiedziałaś czego się po niej spodziewać. Niestety najlepiej pamiętam mecz, który przegrałam. W finale WTA Finals w trzecim secie prowadziłam z przewagą przełamania, ale z kortu zeszłam pokonana.

Najlepszą rywalizacją w kobiecym tenisie ostatniej dekady uznano pojedynki Sereny Williams i Venus Williams. Na podium znalazły się również starcia Marii Szarapowej z Simoną Halep oraz Angelique Kerber z Karoliną Pliszkovą. Czwarte miejsce zajęły mecze Szarapowej i młodszej z sióstr Williams.