Stefanos Tsitsipas zabrał głos w sprawie swojego zdrowia

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.tennisworld.com, foto: AFP

Stefanos Tsitsipas zabrał głos w sprawie stanu swojego zdrowia. Był to jeden z tematów poruszanych w kuluarach ATP Finals. Na niedyspozycji greckiego tenisisty mógł zyskać Hubert Hurkacz.

Najlepszy polski tenisisty niemal do samego końca rywalizował o prawo występu w kończącym sezon turnieju, który 12 listopada rozpoczął się w Turynie. Ostatecznie ta sztuka się tenisiście z Wrocławia nie udała. Na Półwysep Apeniński drugi rok z rzędu udał się w roli rezerwowego. Na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem rywalizacji pojawiła się informacja o kłopotach zdrowotnych Stefanosa Tsitsipasa. Ateńczyk nie dokończył jednego z ostatnich swych treningów przed niedzielnym spotkaniem z Jannikiem Sinnerem. Ostatecznie tenisista z Hellady wyszedł na kort i musiał uznać wyższość rywala, przegrywając 4:6, 4:6.

Podczas pomeczowej konferencji Grek został zapytany o stan zdrowia. – Impreza w Turynie jest dla mnie jedną z najważniejszych w sezonie. Jestem zdrowy i gotowy do rywalizacji. Przede mną jeszcze dwa mecze, które – mam nadzieję – potoczą się tak dobrze, jak to możliwe. Piękno ATP Finals polega na tym, że dzięki formatowi tego turnieju możliwe są powroty, jakich zwykle nie doświadczamy w tenisie – rozwiał wątpliwości dotyczące swej niedyspozycji rozstawiony z numerem szóstym tenisista.

W poniedziałek do gry przystąpili tenisiści z grupy zielonej. Z kolei Tsitsipas kolejny mecz rozegra we wtorek. Jego przeciwnikiem będzie Holger Rune. Norweg podobnie jak jego najbliższy rywal doznał porażki na otwarcie rywalizacji we Włoszech. Lepszym od tenisisty z północy Europy okazał się Novak Dżoković.