Stepanek: marzyłem o tym przez całe moje życie

/ Michał Jaśniewicz, źródło: własne, foto: AFP

Radek Stepanek został w niedzielę bohaterem narodowym w Czechach. Zaraz po spotkaniu tenisista w kilku zdaniach opisał swoje odczucia.

Marzyłem o tym przez całe moje życie, a teraz stoję tutaj przed trofeum Pucharu Davisa, to niesamowite – mówił Stepanek, stojąc na korcie i wskazując na okazały puchar. – Wyszedłem na kort ze świadomością, że muszę pozostać spokojny, „głodny”, zmotywowany i skoncentrowany. Grałem dzisiaj bardzo agresywnie. Chciałem być tym bardziej aktywnym, który kontroluje grę i to się opłaciło.

Z drugiej strony siatki dramat przeżywał Nicolas Almagro, po którym było widać przez cały mecz, że ciężko radzi sobie z presją na nim ciążącą.

To jest bardzo trudny moment – przyznał Almagro wysłannikowi hiszpańskiej telewizji. – Nie możemy mieć jednak do siebie pretensji, walczyliśmy do końca.

Jesteśmy finalistami Puchar Davisa, nie to chcieliśmy tutaj osiągnąć, gdyż przyjechaliśmy zdobyć tytuł, ale wyjeżdżamy z podniesionymi głowami, świadomi, że wykonaliśmy dobrą robotę – dodał hiszpański tenisista.

Zobacz skrót spotkania Radka Stepanka z Nicolasem Almagro.