Stepanek w sztabie Dimitrowa

/ Dominika Opala , źródło: iSport.cz /własne, foto: AFP

Po ostatnich rozczarowujących występach, Grigor Dimitrow zdecydował się zakończyć współpracę z Danielem Vallverdu. W przygotowaniach do Roland Garros 2019 mają pomóc Bułgarowi Radek Stepanek oraz Andre Agassi, który jest w sztabie tenisisty z Chaskowa od początku tego roku.

Dani Vallverdu i Grigor Dimitrow rozpoczęli współpracę w lipcu 2016 roku. Sezon 2017 był najlepszym w karierze Bułgara. Wygrał on cztery turnieje w tym Masters 1000 w Cincinnati oraz Nitto ATP Finals w Londynie oraz zakończył ten rok na trzecim miejscu w rankingu.

Wydawało się, że w następnych latach Dimitrow będzie kontynuował tę passę, ale stało się inaczej. W 2018 roku dotarł tylko do jednego finału, w Rotterdamie, a sezon 2019 też nie przedstawia się obiecująco. Aktualnie Bułgar zajmuje 48. miejsce w rankingu. Tak nisko nie był od grudnia 2012 roku.

Po porażce w pierwszej rundzie z Taylorem Fritzem w Madrycie półfinalista Wimbledonu 2014 ogłosił, że jego współpraca z Wenezuelczykiem dobiegła końca.

Na zatrudnienie nowego trenera nie trzeba było długo czekać. Tymczasowo funkcję tę będzie pełnić Radek Stepanek – Zdecydowaliśmy się na pracę razem przed i w czasie Roland Garros. Nic nie planujemy póki co – powiedział Czech w oświadczeniu dla dziennikarzy. – Po turnieju w Paryżu usiądziemy i porozmawiamy, co dalej. Teraz naszym zadaniem jest przyzwyczaić się do siebie i poznać, jak najszybciej – dodał.

Dimitrowowi nadal będzie też pomagał Andre Agassi, który jest w sztabie Bułgara od początku sezonu 2019. Oznacza to, że Stepanek i Agassi ponownie połączą siły. Wcześniej miało to miejsce w 2017 roku, kiedy to trenowali Novaka Dżokovicia.


Wyniki

NULL