Sto procent skuteczności

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Tennis Europe

Polscy tenisiści wykazali się 100-procentowa skutecznością w środowych meczach turniej Tennis Europe Junior Masters. Zarówno Monika Stankiewicz, jak i Tomasz Berkieta oraz Jakub Jędrzejczak wygrali swoje pojedynki i w czwartek zagrają w półfinałach prestiżowej imprezy rozgrywanej na kortach Monte Carlo Country Club.

Adam Romer, korespondencja z Monte Carlo

W kategorii do lat 16 w Monako do rywalizacji przystąpiła trójka Polaków i młodzi tenisiści wykazali się wyjątkową skutecznością, O ile w wypadku Tomka Berkiety i Kuby Jędrzejczaka, gdzie obaj Polacy przystąpili do rywalizacji z pozycji faworytów nie trzeba się było zbytnio martwić, to Monika Stankiewicz miała powody do obaw.

– Znamy się z rywalką Moniki bardzo dobrze. Ostatnio dziewczyny wymieniają się pozycjami w rankingu, raz jedna jest wyżej, raz druga – opowiadał przed meczem Robert Stankiewicz, ojciec Moniki.

I rzeczywiście pojedynek Polki zaczął się niezbyt fortunnie. Polka jakby przytłoczona rangą wydarzenia zaczęła słabo i bez szczęścia. W rezultacie pierwszy set zakończył się wynikiem 1:6. Potem jednak ciśnienie zeszło z warszawianki i kolejny set zapisaliśmy na koncie Polki. Prawdziwy rollercoaster przeżyli widzowie i wszyscy zaangażowani w trzeciej partii, gdzie wzorem najlepszych meczów z turniejów WTA prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Z perspektywy Polki było: 1:0, 1:3, 4:3, 4:5 by wreszcie na końcu jednak odwrócić się na korzyść Polki i skończyć po ponad dwóch godzinach i 18 minutach 7:5 dla Moniki.

Nieco łatwiejsze zadanie mieli polscy tenisiści, bo jako rozstawieni mieli teoretycznie łatwiejszych rywali. Jako pokazał mecz Tomka Berkiety teoria nie gra, bo Polak wygrywał już 6:1, 3:0 i… jak sam przyznaje stracił koncentrację. Na szczęście skończyło się dobrze.

Dobrze swój mecz zakończył także Jakub Jędrzejczak, którego jak zauważyli internauci z Rafaelem Nadalem łączy nie tylko lewa ręka i wygrywanie na korcie centralnym w Monte Carlo, ale też stres przy udzielaniu wywiadów pomeczowych.

W czwartek kolejne mecze, a Polacy będą walczyć o udział w finałach Tennis Europe Junior Masters i zdecydowanie nie są bez szans.