Strasbourg. Ćwierćfinał nie dla Linette

/ Jarosław Truchan , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette już na drugiej rundzie zakończyła udział w turnieju WTA 250 w Strasbourgu. Rozstawiona z „jedynką” Polka pożegnała się z imprezą po porażce z Anastazją Pawluczeknową.

Spotkanie rozpoczęło się nie po myśli Poznanianki. Linette już w pierwszym gemie serwisowym musiała bronić break pointów (jak się później okazało – bezskutecznie). Magda zdołała później wyrównać stratę przełamania, lecz końcówka seta zdecydowanie należała do Pawluczenkowej. Dwunastokrotna zwyciężczyni turniejów WTA przełamała reprezentantkę Polski na 4:3, następnie wygrała gema przy własnym podaniu, by później po najdłuższym gemie w meczu wykorzystać piątego break pointa. Była to równocześnie piłka setowa.

Magda jedyną okazję do przełamania przeciwniczki w drugiej partii miała na jej początku. Pawluczeknowa wyszła jednak z opresji w pierwszym gemie, co rozpoczęło jej drogę po wygraną. Tenisistka pochodząca z Samary miała na przestrzeni całego seta zaledwie dwa break pointy. Oba z nich Pawluczeknowa zamieniła na przełamania, które dały jej zwycięstwo nad turniejową „jedynką” i awans do ćwierćfinału.

W meczu 1/4 finału Pawluczenkowa zmierzy się z rozstawioną z numerem siódmym Amerykanką Lauren Davis.

 


Wyniki

Anastazja Pawluczenkowa – Magda Linette (Polska, 1) 6:3, 6:2