Strasbourg. Słabszy początek nie powstrzymał Linette

/ Anna Niemiec , źródło: własne , foto: AFP

Magda Linette awansował do drugiej rundy turnieju Internationaux de Strasbourg. Polka, która w zawodach została rozstawiona z numerem 1, w trzech setach pokonała Cristinę Bucsę.

Poznanianka słabo rozpoczęła spotkanie. Była zdecydowanie zbyt pasywna i po dziesięciu minutach przegrywała już 0:3 z podwójnym przełamaniem. Zbyt łatwe prowadzenie ewidentnie zdekoncentrowało Hiszpankę, która w kolejnych gemach zaczęła popełniać zdecydowanie za dużo niewymuszonych błędów i poznanianka wyszła na prowadzenie 4:3. W kolejnych gemach do głosu ponownie doszła jest agresywnie grająca tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego, która częściej podejmowała ryzyko, dzięki czemu wygrał trzy ostatnie gemy i objęła prowadzenie w meczu.

Linette pod koniec pierwszej partii poprosiła o pomoc medyczną, ale nie zamierzała rezygnować z dalszej gry. Turniejowa „jedynka” zdecydowanie lepiej rozpoczęła drugą odsłonę meczu i dzięki przełamaniu w drugim gemie odskoczyła na 4:1. W tej fazie pojedynku 30-latka z Wielkopolski była zdecydowanie aktywniejsza. Nie pozwalała już rywalce dyktować warunków w wymianach. Wypracowanej przewagi nie roztrwoniła, a wyrównanie w meczu przypieczętowała kolejnym przełamaniem.

Decydujący set rozpoczął się od wzajemnych przełamań. Przy wyniku 2:2 Bucsa, dobiegając do uderzenia, podkręciła staw skokowy. Od tego momentu miała wyraźne problemy z poruszaniem się po korcie. Hiszpanka nie zrezygnowała z gry do samego końca, ale nie była już w stanie skutecznie przeciwstawić się rywalce. Druga rakieta Polski wygrała cztery ostatnie gemy i po 2 godzinach i 16 minutach zapewniła sobie awans do drugiej rundy.

Magda Linette o miejsce w ćwierćfinale francuskich zawodów zagra z Anastazją Pawluczenkową.