Strasbourg. Switolina ponownie z tytułem mistrzowskim

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Elina Switolina pokonała Annę Blinkową 6:3, 6:2 w finale turnieju WTA 250 w Strasbourgu. Dla Ukrainki to siedemnasty tytuł mistrzowski w karierze. Jest to również pierwsza od blisko dwóch lat wygrana tenisistki z Odessy i pierwszy wygrany turniej w roli mamy.

Druga niedziela maja to w Ukrainie święto wszystkich mam, czyli Dzień Matki. Tę rolę od ponad pół roku pełni dwukrotna półfinalistka wielkoszlemowa Jelena Switolina. W ostatnią sobotę maja była trzecia rakieta świata to święto uczciła pierwszą turniejową wygraną po niemal dwudziestu czterech miesiącach przerwy. Poprzednio nie miała sobie równych pod koniec sierpnia 2021 w imprezie tej samej rangi w Chicago. W tym tygodniu Ukrainka powtórzyła sukces zza Oceanu.

Obie odsłony finału 37. edycji turnieju w Strasbourgu miały podobny przebieg. W pierwszej odsłonie Switolina prowadziła 3:0, aby pozwolić rywalce się zbliżyć na jednego gema, ale następnie wygrała trzy kolejne gemy i zamknęła tę część spotkania. W drugiej odsłonie Blinkowa odrabiała straty od 1:4. I tak jak w pierwszej cześć brakowało jej gema, aby doprowadzić do remisu. Ale od stanu 4:3 gemy na swym koncie zapisywała już tylko mistrzyni imprezy z 2020 roku.

Teraz obie panie przenoszą się do Paryża, gdzie wystąpią w rozpoczynającym się 28 maja Roland Garros. Switolina w meczu pierwszej rundy zmierzy się z Martiną Trevisan. Z kolei na przeciwko Blinkowej w meczu otwarcie stanie Ysaline Bonaventure.


Wyniki

Finał:

Elina Switolina (Ukraina, WC) – Anna Blinkowa 6:2, 6:3