Strasburg. Cirstea zatrzymała Linette

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Sorana Cirstea zakończyła dobrą passę Magdy Linette w Internationaux de Strasbourg. Rumunka pokonała Polkę 3:6, 6:4, 6:2 i to ona wystąpi w sobotnim finale turnieju.

Magda Linette wygrała w Starsburgu trzy mecze i jest to najlepszy występ naszej tenisistki w tym roku. W walce o finał zmierzyła się z Soraną Cirsteą, z którą miała okazje grać już trzykrotnie. Dwa ostatnie pojedynki tych tenisistek padły łupem Rumunki. Tak też stało się w piątek.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry z obu stron, jednak w miarę rozwoju sytuacji na korcie wyraźniejsza stawała się przewaga Polki. Nasza tenisistka zdobyła przełamanie w czwartym gemie, po solidnej i dokładnej grze. Z kolei Rumunka starała się przejmować inicjatywę i być ofensywna, ale w jej grze dominowały błędy. Poznanianka cierpliwie rozgrywała wymiany i do końca seta utrzymała wypracowaną wcześniej przewagę. Tym samym po 40 minutach objęła prowadzenie 6:3.

Druga partia miała już nieco inny przebieg. Ponownie to Linette jako pierwsza zyskała breaka, ale to właśnie on zapoczątkował serię przełamań. Od stanu 1:1 cztery kolejne gemy padły łupem returnujących. Był to najbardziej wyrównany fragment pojedynku. Cirstea podniosła poziom gry i nie popełniała tylu błędów, co w pierwszej odsłonie. Linette dobrze spisywała się w defensywie, ale w końcówce seta, to niżej notowana tenisistka przechyliła szalę na swoją stronę i w dziesiątym gemie dołożyła kolejnego breaka, wygrywając tym samym drugą partię.

31-latka z Bukaresztu zyskała dodatkową energię i grała lepiej z gema na gem. Z kolei nasza reprezentantka zgasła nieco po niepowodzeniu w drugim secie, a to wykorzystywała rywalka. Cirstea czuła się pewniej, grała jeszcze odważniej i dominowała na korcie. Polka starała się nawiązać wyrównaną walkę, ale przy stanie 2:3 straciła podanie i nie była już w stanie odrobić strat. Tym samym po 2 godzinach i 10 minutach to Rumunka awansowała do finału Internationaux de Strasbourg 2021.

Mimo dzisiejszej porażki, Magda Linette może zaliczyć turniej w Starsburgu do bardzo udanych. Był to najlepszy występ poznanianki w tym roku i mamy nadzieję, że będzie on też przełomem i furką do kolejnych dobrych wyników u boku nowego trenera, Dawida Celta. Teraz przed Polką start w Roland Garros, gdzie w pierwszej rundzie zmierzy się z Francuzką Chloe Paquet.